KSSPR Końskie po emocjonującym boju pokonuje MTS Chrzanów [wideo, zdjęcia]

W sobotę KSSPR Końskie w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego zmierzył się z MTS-em Chrzanów w ramach rozgrywek I Ligi mężczyzn, grupy D piłki ręcznej. Po emocjonującym starciu „Konie” pokonały rywala wynikiem 23:22.

Pierwszą połowę spotkania konecczanie pewnie wygrali wynikiem 15:9. Problemy drużyny pojawiły się pod koniec drugiej części meczu. Ostatnie minuty kibicom obu drużyn zgromadzonych na transmisji na żywo przyniosły gigantyczne emocje – gościom udało się zdobyć bramkę kontaktową. Finalnie podopiecznym Michała Przybylskiego udało się obronić wynik 23:22.

„Przez 50 minut byliśmy drużyną wyraźnie lepszą, troszkę w końcówce zbyt szybko uwierzyliśmy, że ten mecz jest wygrany i zbyt nerwowo graliśmy, przede wszystkim w ataku. Nieprzygotowane rzuty w przewadze czy faule w ataku – robiliśmy proste błędy, które wynikły nie wiedzieć czemu, jakaś nerwowość wdała się w nasze poczynania i przeciwnik poczuł krew, dlatego do końca było tak emocjonująco” – relacjonuje nam trener KSSPR Końskie Michał Przybylski.

KSSPR Końskie zajmuje 5. miejsce w I lidze z bilansem 7 wygranych oraz 7 przegranych. Sobotni rywal „Koni” – MTS Chrzanów znajduje się na 8. lokacie.

Ten mecz należał do bramkarzy. Z obu drużyn tytuły najlepszych szczypiornistów w meczu trafiły właśnie do nich – Marcina Górkowskiego z MTS Chrzanów i Daniela Szota z KSSPR Końskie.

Za dwa tygodnie konecczanie zmierzą się na wyjeździe z zajmującymi 3. miejsce szczypiornistami MKS Padwy Zamość. W pierwszej rundzie spotkanie tych drużyn w Końskich zakończyło się wygraną podopiecznych Michała Przybylskiego po bardzo trudnym boju wynikiem 31:29.

Powtórkę spotkania znajdziecie w serwisie twitch.tv – TUTAJ.

KSSPR Końskie – MTS Chrzanów 23:22 (15:9)
KSSPR: Napierała, W. Sękowski, Kozłecki, Ł. Sękowski, B. Sękowski, Jarosz, Maleszak, Wolski, Ciszek, Włodarski, Kubała, Stępień, Matyjasik, Szot, Słonicki.
Bramki dla „Koni”: Ł. Sękowski (2), B. Sękowski (2), Wolski (8), Ciszek, Włodarski, Matyjasik (7), Szot, Słonicki.