KSSPR Końskie przegrywa sparing z KPR-em Legionowo [wideo, zdjęcia]

W środę w hali sportowej w Stadnickiej Woli szczypiorniści z KSSPR Końskie rozegrali kolejny sparing przygotowawczy przed sezonem 2021/2022 w I lidze mężczyzn, grupie D. Tym razem do Końskich przyjechał KPR Legionowo, który w minionym sezonie wygrał Turniej Mistrzów I Ligi w Końskich i awansował do Ligi Centralnej.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. „Konie” nie ustępowały szczypiornistom z Legionowa rzucając punkt za punkt. Ta część spotkania zakończyła się jednopunktową przewagą na korzyść KSSPR-u. W drugiej części meczu w koneckiej drużynie można było zaobserwować podobny problem, co i w poprzednim sparingu – mimo wygranej pierwszej połowy rywale wyszli na prowadzenie i zaczęli powiększać przewagę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 22:25 na korzyść gości.

Sparing: KSSPR Końskie – KPR Legionowo 22:25

W sparingach nie chodzi jednak o wynik, a głównie o sprawdzenie taktyk, ustawień oraz zgrania zawodników, którzy w nowym sezonie będą reprezentować konecki klub. Podczas tego meczu „Konie” wystąpiły w składzie: Markowski, Włodarski, Rurarz, Matyjasik, Bartosz Sękowski, Łukasz Sękowski, Kozłecki, Włodarski, Ciszek, Napierała, Słonicki, Kubała, Woś.

W najbliższym czasie konecczanie rozegrają jeszcze kilka meczów towarzyskich – w przyszłym tygodniu czeka ich wyjazdowy sparing z SMS ZPRP Kielce, a podczas weekendu 11-12 września wezmą udział w turnieju piłki ręcznej w Kielcach.