W czwartek w hali sportowej przy ul. Stoińskiego w Końskich rozegrano 10 kolejkę I Ligii piłki ręcznej mężczyzn. Szczypiorniści KSSPR Końskie wygrali z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – 34:31 (16:15). Najwięcej goli dla zwycięskiej drużyny rzucił Przemysław Matyjasik. Zdobył on 13 bramek, z czego 7 z rzutów karnych.

W pierwszych 10 minutach pierwszej połowy zawodnicy z KSSPR Końskie zdobyli czteropunktowe prowadzenie. Przeciwnikom trudno było odrobić stratę. Po pierwszej syrenie drużyna z Końskich prowadziła jednym golem. Podopieczni Roberta Napierały bardzo dobrze rozpoczęli również drugą część spotkania. Trzy celne rzuty Tomasza Wolskiego zwiększyły przewagę żółto-niebieskich do pięciu goli. Agresywna obrona zawodników z Ostrowca działała na jej niekorzyść. Dziesięć minut przed końcem meczu „Konie” prowadziły już siedmioma punktami. Nagle przeciwnicy ruszyli do ataku i szybko zmniejszyli przewagę do trzech bramek. Konecczanie jednak nie ulegli i utrzymali prowadzenie do końca meczu. Zwyciężyli 34:31.

Od lewej: Artur Rurarz i Przemysław Matyjasik

KSSPR Końskie – KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.: 34:31 (16:15)

Drużyna KSSPR Końskie:

Buchic Kamil, Słonicki Krzysztof, Napierała Tomasz, Matyjasik Przemysław (13), Rurarz Artur (2), Zając Antoni, Gruszczyński Adrian, Telka Łukasz, Fidor Karol, Wolski Paweł (7), Pilarski Ernest (6), Maleszak Dawid (4), Witkowski Wiktor, Woś Bartosz (2), Janusz Rafał.

Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę 07.12.2019 r o godzinie 18:00 w Hali MOSIR w Puławach. KSSPR Końskie zmierzy się z Azoty Puławy II. To spotkanie zakończy pierwszą rundę rozgrywek.