KSSPR Końskie wygrywa z MKS Padwą Zamość! [wideo, zdjęcia]

W drugiej kolejce rundy wiosennej szczypiorniści z KSSPR Końskie w hali przy ulicy Stoińskiego w sobotę 15 lutego pokonali MKS Padwę Zamość. Walka była wyrównana i zaciekła do ostatniej minuty, jednak po ostatnim gwizdku to „Konie” prowadziły wynikiem 29:28. Wielkim sukcesem okazała się także akcja „Nie kupuj biletu – zostań sponsorem!”

Do końca pierwszej połowy „Konie” prowadziły 17:14. W drugiej części spotkania drużyna z Zamościa niemal odrobiła straty, lecz KSSPR nie oddał prowadzenia rywalom – koneccy szczypiorniści wygrali wynikiem 29:28. Dla gospodarzy najwięcej bramek – po 7 – zdobyli Przemysław Matyjasik i Paweł Wolski jednak to Paweł Puszkarski z drużyny gości okazał się najlepszym strzelcem meczu – zanotował on 9 celnych rzutów.

Frekwencja na meczu była ogromna – na 480 miejsc dostępnych w hali sportowej wszystkie były zapełnione! W przerwach wychodziły także cheerleaderki z pomponami, które nie tylko zagrzewały szczypiornistów do walki, ale też dawały widzom pozytywną energię do dalszego kibicowania.

Po meczu „Konie” ciągle zajmują 6. lokatę w tabeli, jednak coraz bardziej zbliżają się do swojego rywala z 5. miejsca – AZS UJK Kielce. Następny mecz koneccy szczypiorniści zagrają na wyjeździe przeciwko ORLEN Upstream Czuwaj Przemyśl. Nadciągający rywal KSSPR Końskie plasuje się na 2. pozycji w tabeli. Warto dodać, że jest to świetna okazja do rewanżu dla konecczan, ponieważ ostatnie spotkanie ze szczypiornistami z Przemyśla skończyło się wynikiem 25:29 dla rywali.

Warto także dodać, że ruszyła akcja „Nie kupuj biletu – zostań sponsorem!”, która okazała się gigantycznym sukcesem klubu i spotkała się z niesamowicie pozytywnym odzewem kibiców! Przypominamy, że akcja polega na dobrowolnym uiszczeniu opłaty za wejście na mecz, nie mniej jednak niż 5 złotych. Prezes zarządu KSSPR Andrzej Kos w imieniu swoim oraz całego zarządu wyraża ogromną wdzięczność dla wszystkich, którzy dołożyli do tego swoją cegiełkę, ponieważ to oni tworzą przyszłość i historię KSSPR Końskie. Podkreśla, że nie udało by się to bez: Adama Makucha, który zagrzewał do walki oraz kibicowania przez mikrofon, Jacka Kucharskiego dbającego o oprawę muzyczną, cheerleaderek ze studia tańca „Spin”, a także nowo-powstałego Klubu Kibica KSSPR, któremu przewodzi Jacek Janus.

Gratulujemy koneckim szczypiornistom zwycięstwa, a także życzymy dalszych sukcesów!

KSSPR Końskie – MKS Padwa Zamość 29:28 (17:14)

KSSPR: Witkowski, Woś 1, Maleszak 2, Pilarski 2, Wolski 7, Fidor, Telka 4, Gruszczyński 4, Rurarz 1, P. Matyjasik 7, T. Napierała, Słonicki 1, Buchcic.

Wideorelacja z meczu już jutro w naszym portalu.

Zdjęcia (własne, KSSPR Końskie):

One thought on “KSSPR Końskie wygrywa z MKS Padwą Zamość! [wideo, zdjęcia]

1. […] własnym parkiecie trzeci zespół w grupie – Padwę Zamość wynikiem 29:28 (relacja – TUTAJ). W trzynastu spotkaniach odnieśli 8 zwycięstw i 5 razy przegrali. Najlepszym strzelcem koneckich […]