KSSPR odpada po walce z Pucharu Polski [wideo, zdjęcia]

Po ciężkim boju KSSPR Końskie przegrało we wtorkowy wieczór w finale regionalnego Pucharu Polski z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski. To znaczy, że „Konie” odpadły z rozgrywek, a KSZO zagra na szczeblu centralnym.

Początek należał do gospodarzy, a w siódmej minucie podopieczni trenera Roberta Napierały prowadzili już 4:1. Niestety dobra passa nie trwała długo, a w kolejnych minutach wynik się wyrównał. I tak w 22 minucie było już 11:12, a na koniec pierwszej połowy ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego prowadziła już 14:19!

I to właśnie ta końcówka pierwszej odsłony zadecydowała o wyniku. Drugą połowę Maleszak, Matyjasik i spółka zagrali na dobrym poziomie, po siedmiu minutach było nawet 20:20, a później przeważała gra bramka za bramkę. Dopiero na pięć minut przed końcem naszym zabrakło sił, a KSZO odjechało. Ostatecznie „Konie” zeszły z parkietu pokonane – KSSPR – KSZO 30 do 33.

Teraz przed koneckim zespołem wyjazdowe spotkanie ligowe. W weekend nasi szczypiorniści zagrają z SMS-em Kielce.

KSSPR Końskie – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świetokrzyski 30:33 (14:19)
KSSPR: Witkowski, Napierała Paweł, Woś, Maleszak 6, Pilarski 5, Wolski 4, Fidor, Telka 5, Gruszczyński 1, Zając, Rurarz 1, Woźniak, Matyjasik 5, Napierała Tomasz 3, Słonicki, Buchcic