REKLAMA

KSSPR pokonuje AZS UJK Kielce po rzutach karnych [wideo, zdjęcia]

W sobotę w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego KSSPR Końskie po rzutach karnych pokonał AZS UJK Kielce w ramach rozgrywek 20. kolejki I ligi mężczyzn, grupy D. To jednak nie koniec wiadomości z koneckiej piłki ręcznej – ogólnopolski turniej o awans do Superligi może rozegrać się właśnie w hali przy ulicy Stoińskiego. W związku z powstaniem Ligi Centralnej pytamy także o możliwość ujrzenia w niej KSSPR-u.

REKLAMA

„Rzuty karne pokazały, jaki był przebieg całego meczu. Przez większość meczu to my prowadziliśmy, przeciwnik nas gonił. Nie była to od początku do końca bezpieczna przewaga, przeciwnik walczył do końca, doprowadził do remisu i zakończyło się szczęśliwie dla nas zwycięstwem w karnych. To cieszy, bo Daniel Szot wybronił ostatni rzut karny w pierwszej serii, inaczej nie udało by się tego meczu wygrać. W tej drugiej serii już rzucaliśmy skutecznie, znowu Daniel wybronił jeden rzut, który zadecydował o tym, że wygraliśmy, ale myślę, że zasłużenie. Karne to loteria, często jest tak, że różnie zespoły kończą te mecze, ale myślę, że w przekroju całego meczu dziś my zasłużyliśmy na zwycięstwo” – podsumowuje spotkanie trener KSSPR Końskie Michał Przybylski.

Po tym meczu koneccy szczypiorniści zajmują 5. miejsce w tabeli I ligi z bilansem 9 zwycięstw i 9 porażek. Warto dodać, że było to pierwsze spotkanie „Koni” w tym sezonie zakończone rzutami karnymi. Sobotni rywal KSSPR-u znajduje się na 7. lokacie.

REKLAMA

Najlepszym szczypiornistą meczu został Bartosz Sękowski. Ponadto na zakończenie spotkania prezes KSSPR Końskie Andrzej Kos rozdał klubowe gadżety z podpisami zawodników osobom, które wygrały je w charytatywnej licytacji na rzecz Sylwii Swat z Rogowa zmagającej się z nowotworem. Szczegółowo jej sytuację opisywaliśmy TUTAJ.

Retransmisję meczu znajdziecie w serwisie twitch.tv – TUTAJ. A już za tydzień w przedostatniej kolejce sezonu 2020/2021 podopieczni Michała Przybylskiego zagrają na wyjeździe z zajmującą 10. miejsce w tabeli drużyną SMS ZPRP Kielce.

KSSPR Końskie – AZS UJK Kielce 25:25 (17:14), wygrana „Koni” po rzutach karnych
Skład KSSPR-u: Napierała, Woś, W. Sękowski, Kozłecki, Ł. Sękowski, B. Sękowski, Jarosz, Ciszek, Rurarz, Kubała, Stępień, Matyjasik, Szot, Słonicki
Bramki dla „Koni”: Napierała (2), Woś (2), Ł. Sękowski (4), B. Sękowski, Ciszek, Kubała (8), Matyjasik (2), Szot (2), Słonicki (3)

W związku ze zbliżającym się zakończeniem sezonu wkrótce zostanie zorganizowany turniej dla najlepszych drużyn I ligi o wejście do Superligi. Prezes Polskiego Związku Piłki Ręcznej zaproponował, by miejscem zmagań o awans były właśnie Końskie.

„Prezes Henryk Szczepański wyszedł z tą propozycją. Wszystkie ustalenia są w toku, mamy wstępną zgodę dyrekcji Zarządu z dyrektorem Stańczykiem na czele odnośnie udostępnienia obiektu, natomiast myślę, że w poniedziałek będzie również spotkanie odnośnie ustalenia szczegółów. Poniedziałek / wtorek będzie oficjalna decyzja w tej sprawie. Bardzo się cieszymy, jest to ogromne wyróżnienie dla miasta, gminy, nas – KSSPR-u. Pan prezes obdarzył nas ogromnym zaufaniem co do organizacji takiej ogólnopolskiej imprezy i bardzo się cieszymy” – przyznaje Andrzej Kos, prezes KSSPR Końskie.

PZPR planuje także w przyszłym sezonie utworzyć Ligę Centralną, w której znajdzie się po kilka najlepszych drużyn z każdej grupy I ligi. Czy jest możliwość, że zobaczymy w niej KSSPR Końskie?

„Zasady ligi centralnej są zawodowe. My jesteśmy klubem półzawodowym, więc będzie nam ciężko stworzyć spółkę, a to jest jedyny, podstawowy warunek związkowy decydujący o tym, czy chce się grać w tym zapleczu superligowym. My jesteśmy stowarzyszeniem, wspiera nas głównie miasto. Sportowo byśmy chcieli, bo jest to jednak zaplecze superligi, 12 najmocniejszych drużyn z całej Polski, więc sportowo jest to super. Natomiast za sportową organizacją musi iść organizacja finansowa” – informuje nas Michał Przybylski.

„Jest to bardzo złożony proces. Po pierwsze – musimy awansować, być w pierwszej trójce grupy D. Będą też rozdane dzikie karty, związek ma taką możliwość, natomiast jestem po pierwszym spotkaniu odnośnie tego nowego tworu w postaci Ligi Centralnej. Nie jest to takie do końca proste, gdyż podstawowym warunkiem uczestnictwa naszego klubu jest przeistoczenie się w spółkę akcyjną lub spółkę z o. o. Warunki raczej będą dla nas ciężkie, ale nie mówimy nie. Awansujemy – będziemy się potem zastanawiać, będziemy prowadzić rozmowy z miastem i gminą Końskie, ze sponsorami. Najpierw awansujmy, potem się będziemy zastanawiać” – tłumaczy nam prezes klubu.

Wraz z nowymi informacjami dotyczącymi zarówno turnieju o awans do Superligi, jak i Ligi Centralnej będziemy Państwa informować na bieżąco.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “KSSPR pokonuje AZS UJK Kielce po rzutach karnych [wideo, zdjęcia]

  1. Proszę redaktora Kamila o nie cenzurowanie mojej wypowiedzi po meczowej….Wycinanie końcówki mojego komentarza jest zachowaniem jak za czasów PRL….

  2. Pingback: Zapowiedź: SMS ZPRP Kielce - KSSPR Końskie | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *