KSSPR pokonuje KSZO w Pucharze Polski! [zdjęcia]

W meczu na szczeblu wojewódzkim Pucharu Polski seniorzy KSSPR Końskie pokonali na wyjeździe zespół KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 37:33 (16:13). To były dla nas bardzo udane derby województwa świętokrzyskiego.

Podopieczni trenera Roberta Napierały udanie rozpoczęli rywalizację w Pucharze Polski. Pokonali na wyjeździe ostrowczan i awansowali do dalszej rundy. Pucharowe spotkanie lepiej rozpoczęli konecczanie, którzy w 5. minucie prowadzili 4:0. W 24. minucie było już 15:9, a w 40 – 26:17. Na 3 minuty przed końcową syreną nasi prowadzili różnicą 8. ramek. Gospodarze „gonili” wynik i zdobyli jeszcze 4 bramki. I to tyle na co stać było zawodników trenera Tomasza Radowieckiego. Pomimo zwycięstwa konecczanom przydarzały się błędy. Na szczęście dla nas gospodarze zagrali słabo w obronie oraz także popełniali błędy, co zapewne miało wpływ na końcowy wynik spotkania. Cieszy zwycięstwo i awans do rozgrywek centralnych Pucharu Polski. Aż 10 bramek zdobył Kacper Grabowski. Brawo Konie!

Następny mecz podopieczni trenera Roberta Napierały zagrają w lidze z AZS UW Warszawa.

KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – KSSPR Końskie 33:37 (13:16)

KSZO: Mikołaj Baran, Kasper Kijewski – Kacper Grabowski 10, Mateusz Bysiak 1, Damian Falasa, Maciej Jeżyna, Maciej Cukierski, Bartosz Kogutowicz 5, Łukasz Telka 4, Sebastian Włoskiewicz 8, Bartłomiej Zielonko, Filip Chmielewski, Rafał Jagiełło 5. Trener Tomasz Radowiecki. Trener Jacek Wziątek. Osoba towarzysząca Karol Szewczyk. Kary 8 minut.

KSSPR: Kacper Kucharczyk, Daniel Szot – Bartosz Woś 2, Bartosz Sękowski 5, Dawid Maleszak 6, Ernest Pilarski 4, Paweł Wolski 3, Karol Fidor 1, Daniel Goliszewski 6, Kacper Gębski, Przemysław Matyjasik 6, Tomasz Napierała, Krzysztof Słonicki, Piotr Gasin 4. Trener Robert Napierała. Osoba towarzysząca Mariusz Więckowski. Kary 6 minut.

Info: kssprkonskie.pl