KSSPR przegrywa na wyjeździe z SMS ZPRP Kielce

W sobotę w ramach przedostatniej, 21. kolejki zmagań w I lidze mężczyzn, grupie D piłki ręcznej KSSPR Końskie zmierzył się na wyjeździe z drużyną SMS ZPRP Kielce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 28:24.

Już od początku meczu drużyna z Końskich znacznie powiększała przewagę nad rywalem, jednak jeszcze przed końcem pierwszej części spotkania ekipie z Kielc udało się odrobić straty. Po gwizdku oznaczającym zakończenie połowy podopieczni Michała Przybylskiego prowadzili 12:13. Scenariusz ten powtórzył się także w drugiej połowie – początkowo konecczanie zapewnili sobie kilkubramkowe prowadzenie, by kilkanaście minut później znowu pozwolić przeciwnikowi na odrobienie strat. Tym razem jednak kielczanie poszli o krok dalej i tym razem to oni zdobyli przewagę, której „Konie” już nie odrobiły. Spotkanie zakończyło się wynikiem 28:24.

KSSPR Końskie po sobotnim spotkaniu zajmuje 6. miejsce w tabeli I ligi z bilansem 9 wygranych i 10 przegranych. SMS ZPRP Kielce piastuje przedostatnią, 10. lokatę. Za tydzień „Konie” rozegrają ostatni mecz w sezonie 2020/2021 – do hali sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich przyjadą reprezentanci zajmującej 8. miejsce w I lidze Olimpii Piekary Śląskie.

Retransmisję meczu SMS ZPRP Kielce – KSSPR Końskie znajdziecie TUTAJ.

SMS ZPRP Kielce – KSSPR Końskie 28:24 (12:13)