REKLAMA

KSSPR przegrywa na zakończenie przygotowań [wideo, zdjęcia]

  Dobry w wykonaniu Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej okres przygotowawczy kończy się niespodziewaną porażką naszego zespołu. W środowy wieczór Konie uległy drużynie SPR PABiKS Pabianice po ciekawym meczu. Teraz przed koneckim zespołem start ligi w przyszły weekend. 

REKLAMA

Kibice, którzy przybyli w środowy wieczór do hali sportowej przy ulicy Stoińskiego zobaczyli wyrównany mecz, co można uznać za negatywną niespodziankę, bo ekipa z Pabianic na co dzień występuje w niższej klasie rozgrywkowej niż KSSPR. Nasi nie ustrzegli się prostych błędów i ostatecznie przegrali 31:33 –„Na pewno mamy dużo rzeczy do poprawienia. Przede wszystkim właściwie i w obronie i w ataku mieliśmy dzisiaj duże braki. Brakowało agresywnej gry w obronie. Nasi podstawowi gracze byli jakby nie na boisku i nie wiem czym to było spowodowane. Natomiast jest analiza, wideo i będziemy starali się wyciągać wnioski i poprawiać tę naszą grę. Mamy półtora tygodnia do pierwszego meczu ligowego i mam nadzieję, że to dobrze wykorzystamy i będziemy przygotowani na ten pierwszy mecz, bo gramy z Przemyślem, czyli z pretendentem do awansu do Superligi”  – mówił nam tuż po spotkaniu Michał Przybylski, trener KSSPR Końskie.

Cały okres przygotowawczy do sezonu 2020/2021 trzeba jednak uznać za bardzo udany w wykonaniu „Koni”. Przypomnijmy, że do kadry szczypiornistów powrócili bardzo doświadczeni gracze: Wiktor Kubała, Daniel Szot oraz Bartosz Sękowski. To przełożyło się na naprawdę dobrą grę w sparingach. KSSPR przegrało tylko w środę z PABiKS’em oraz na początku przygotowań z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Natomiast podopieczni Michała Przybylskiego zwyciężali dwukrotnie z Uniwersytetem Radom, a także z: AZS AWF Biała Podlaska, KPR Legionowo i Buskowianką Busko Zdrój –„My cały czas pracujemy. Mamy młody zespół. To nie jest tak, że można powiedzieć, że już jesteśmy gotowi na granie. Cały czas uczymy się, zgrywamy się i myślę, że z każdym meczem będzie to lepiej wyglądało. Tak jak mówię: mamy młody zespół, który potrzebuje czasu i zgrania się” – tłumaczy trener Przybylski.

REKLAMA

KSSPR w nowym sezonie będzie walczyć w grupie D I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Konie rozpoczną sezon od spotkania z Orlen Upstream SRS Przemyśl już w weekend 19/20 września.

KSSPR Końskie – SPR PABiKS Pabianice 31:33

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *