KSSPR przegrywa w Zamościu

W meczu 2. kolejki I ligi grupy C sezonu 2019/2020 KSSPR Końskie na wyjeździe przegrało z Padwą Zamość. Konie zagrały dobrze, a do zwycięstwa zabrakło nie wiele.

Gospodarze sobotniego w pierwszej kolejce pokonali wysoko w Kielcach zespół NLO SMS ZPRP Kielce 32:21. Z kolei konecczanie tydzień temu pokonali u siebie drużynę AZS UW Warszawa 31:30.

Niestety tym razem podopiecznym Roberta Napierały zabrakło szczęścia. W pierwszej połowie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. W 35. minucie przegrywali tylko 13:14. I wtedy trzech naszych zawodników dostało dwuminutowe kary, które zapewne miały wpływ na dalszy przebieg meczu. Gospodarze powiększyli przewagę bramkową. Nasi seniorzy nie poddali się i na dwie minuty przed końcem przegrywali jedną bramką. Jednak na wyrównanie zabrakło po prostu sił. Pomimo porażki konecczanie zostawili po sobie w Zamościu dobre wrażenie. Jedenaście bramek zdobył Paweł Puszkarski z Zamościa, natomiast Dawid Maleszak o dwie mniej. Następne spotkanie nasi rozegrają w Końskich z rezerwami Orlen Wisły Płock. Po tym spotkaniu KSSPR zajmuje 9 miejsce w tabeli grupy C I ligi.

Dodajmy, że sobotni rywal MKS Padwa Zamość to aktualny lider rozgrywek.

MKS Padwa Zamość – KSSPR Końskie 28:26 (14:12)

MKS: Patryk Plaszczak, Wojciech Wnuk – Adrian Adamczuk 5, Tomasz Sałach, Piotr Gałaszkiewicz, Paweł Puszkarski 11, Łukasz Szymański 2, Szymon Fugiel 2, Tomasz Fugiel, Radosław Pomiankiewicz, Bartłomiej Misalski, Łukasz Orlich 2, Hubert Obydź 6. Trener Tomasz Czerwonka. Osoba towarzysząca Kamil Wójcik. Kary 10 minut.

KSSPR: Daniel Szot, Kamil Buchcic – Paweł Napierała, Bartosz Woś 2, Dawid Maleszak 9, Ernest Pilarski 4, Paweł Wolski 1, Łukasz Telka 1, Adrian Gruszczyński 4, Artur Rurarz 1, Adam Janus, Kacper Woźniak, Rafał Śledź 2, Tomasz Napierała 2, Krzysztof Słonicki. Trener Robert Napierała. Kary 12 minut.