KSSPR przegrywa w Zawierciu [wideo]

Po pięknym zwycięstwie przed tygodniem z Zagłębiem Sosnowiec niestety przyszła porażka. KSSPR Końskie w sobotę przegrało na wyjeździe z Viretem CMC Zawiercie w ramach rozgrywek o mistrzostwo grupy D I ligi piłki ręcznej mężczyzn. Powtórkę tego spotkania możecie obejrzeć na kanale YouTube ekipy z Zawiercia – TUTAJ  oraz poniżej.

Konecczanie zajmujący przed tym starciem piątą pozycję w tabeli I Ligi byli faworytem starcia z dziewiątym w tabeli Viretem. Spotkanie zaczęli jednak fatalnie. Po nieco ponad kwadransie gry zawodnicy trenera Michała Przybylskiego przegrywali 5:2 i jak się potem okazało ten słaby początek mógł zdecydować o wyniku całego meczu.

„Konie” walczyły o odrobienie strat, ale do przerwy na tablicy widniał wynik 12:9. W drugiej odsłonie gospodarze odskoczyli nawet na różnicę czterech goli, ale przez dłuższy czas utrzymywali trzybramkową przewagę. Po około dziesięciu minutach gry KSSPR zaczęło jednak odrabiać straty i na 14 minut do końca na tablicy mieliśmy remis 16:16.

Niestety w tym momencie Kubała i spółka nie wrzucili wyższego biegu i nie odjechali rywalom z Zawiercia, a na dodatek cały czas popełniali mnóstwo błędów.  Viret to wykorzystał i ponownie wyszedł na prowadzenie, następnie „Konie” znów doprowadzały do remisu, ale po ostatnim gwizdku na tablicy widniał wynik 21:20. Niestety KSSPR przegrało to spotkanie i jak rzadko kiedy w tym wypadku pasuje stare sportowe porzekadło mówiące o przegranej na własne życzenie.

W przyszłą sobotę o godzinie 18:00 zawodnicy z Końskich podejmą w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego MTS Chrzanów.

Viret CMC Zawiercie – KSSPR Końskie 21:20 (12:9)

One thought on “KSSPR przegrywa w Zawierciu [wideo]

1. […] tygodniem konecczanie przegrali z 9. drużyną w tabeli – Viretem CMC Zawiercie (relacja TUTAJ). W minionej rundzie Viret natomiast pokonał MTS Chrzanów – nadchodzącego przeciwnika […]