REKLAMA

KSSPR rozpoczęło przygotowania. Są zmiany kadrowe! [WIDEO]

Kilka dni temu do treningów powrócili piłkarze ręczni Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej. Pod czujnym okiem trenera Roberta Napierały rozpoczęli oni przygotowania do sezonu 2019/2020 w I Lidze. 

REKLAMA

Na pierwszym treningu zawodnicy pojawili się licznie i przede wszystkim większość z nich nie narzekała na kontuzje czy urazy. To cieszy trenera –„Trochę chłopaków powracało, a do tego dochodzi młodzież. Plus dwóch nowych – starych zawodników. Zupełnie nowym jest Adrian Gruszczyński z Radomia. To młody rozgrywający, który związał się z nami na dwa lata. Wrócił do nas także Łukasz Telka, który kiedyś grał tutaj pół roku. On również podpisał kontrakt na dwa lata. To młody, perspektywiczny zawodnik” – mówi trener Robert Napierała.

W letniej przerwie nie obyło się jednak bez strat kadrowych. Do beniaminka w I Lidze UJK Kielce przenieśli się Daniel Goliszewski oraz Piotr Gasin –„W momencie gdy brałem zespół trzy lata temu przestawiłem go na rozegranie i teraz już w tym ostatnim sezonie nasza drużyna nie wyobrażała sobie gry w ataku bez Piotrka Gasina. Zrobił ogromny postęp i też niestety zdecydował się od nas odejść. Tu mi się wydaje, że tę lukę na tę chwilę będzie ciężko załatać” – tłumaczy szkoleniowiec.

REKLAMA

Na miejsce Gasina KSSPR wstępnie ma już upatrzonego leworęcznego zawodnika, ale jego personaliów działacze póki co nie chcą ujawniać. Na tej pozycji próbować będą się także Daniel Gruszczyński, Artur Rurarz i Bartosz Woś.

Z młodzieżowców do kadry seniorskiej przesunięto: Antoniego Zająca, Wiktora Witkowskiego oraz Pawła Napierałę. Nie wiadomo co z klubowymi weteranami: Przemysławem Matyjasikiem, Tomaszem Napierałą, Patrykiem Wnukiem i Krzysztofem Słonickim. Póki co wszyscy są w kadrze i zarząd klubu chce by w kolejnym sezonie wciąż pojawiali się na parkiecie w Końskich –„Takich zawodników jak Przemek Matyjasik, Tomek Napierała, Patryk Wnuk i Krzysiek Słonicki musimy szanować. Może nie w pełnym wymiarze, ale ich doświadczenie boiskowe jest nieocenione” – opowiada Robert Napierała.

W nadchodzącym sezonie 2019/2020 trzydzieści sześć drużyn pierwszoligowych zostało podzielonych na trzy grupy. W każdej grupie wystąpi po dwanaście zespołów. KSSPR czeka więc w obu rundach 11 spotkań. Trzy „nowe” zespoły awansowały z II ligi: Azoty-Puławy II, AZS UJK Społem Kielce oraz SMS Kielce –„Jest przede wszystkim UJK, który awansował jako beniaminek. Jest SMS Kielce, który ma zastrzeżone, że nie będzie spadał z ligi. Nawet jeśli zajmie ostatnie miejsce to nie spada, choć będzie walczył i zdobywał punkty. To pozostałym ekipom trochę utrudnia granie. Następnie beniaminkiem jest drugi zespół Azotów Wisły Puławy. To będą trzy zupełnie nowe zespoły. Reszta drużyn jest nam znana, a wydaje mi się, że najmocniejszymi w tym sezonie będzie KPR Legionów i Czuwaj Przemyśl gdzie grającym trenerem został Michał Kubisztal” – ocenia Robert Napierała.

Po cichu do walki o wygraną ligi chcą włączyć się także „Konie”  – pod warunkiem, że drużyna będzie miała szeroką kadrę, a wszyscy będą zdrowi. Przed naszym zespołem szereg sparingów: KSSPR 24 sierpnia zagra w Wieluniu, tydzień później w Radomiu lub Zwoleniu; 5 i 6 września odbędzie się dwudniowy turniej w Końskich o Puchar Burmistrza –„Już teraz kibiców serdecznie zapraszam. Będzie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Uniwersytet Radom i AZS AWF Biała Podlaska” – wylicza trener. Ostatni sparing przed startem rozgrywek nasi rozegrają 12 września w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO.

Sezon „Konie” rozpoczną we własnej hali. 21 września podejmą w Końskich AZS UW Warszawa.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *