KSSPR wygrywa w sparingu z SMS ZPRP Kielce

KSSPR Końskie w czwartkowy wieczór po ciekawym spotkaniu zwyciężyło w meczu towarzyskim z SMS ZPRP Kielce. Przypomnijmy, że „Konie” ligę wznawiają już w przyszły weekend.

Mecz początkowo był bardzo wyrównany. Po 11 minutach gry było 5:5.  Po 20 minutach –  8:8. Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do graczy Michała Przybylskiego – „Konie” prowadziły 14:12. Warto dodać, że na parkiecie widzieliśmy nowe ustawienia i młode twarze.

W drugiej części gry początkowo zawodnicy trenera  Przybylskiego powiększali przewagę. Jednak po niespełna kwadransie  to kielczanie wyglądali lepiej na parkiecie i nawet wyszli na prowadzenie 20:22. Kolejne minuty znów wyrównały pojedynek i na pięć minut przed końcem na tablicy widniał wynik 27:27. Końcówka jednak podobnie jak w pierwszej połowie zdecydowanie należała do „Koni” i zwyciężyli oni aż 31:27! Powtórkę tego spotkania możecie obejrzeć TUTAJ.

KSSPR Końskie – SMS ZPRP Kielce 31:27 (14:12)

W okresie przygotowawczym KSSPR najpierw rozegrało turniej w hali przy ulicy Stoińskiego w Końskich. W dwóch spotkaniach nasi ponieśli porażki. Następnie mierzyli się z Uniwersytetem Radom i to spotkanie zwyciężyli. W kolejnym meczu ulegli UJK Kielce, by tym razem wygrać z SMS’em.

KSSPR Końskie po I rundzie sezonu 20/21 zajmuje 5. miejsce w tabeli I ligi, grupy D spośród jedenastu rywalizujących tam drużyn. Bilans „Koni” to 5 wygranych oraz 5 przegranych spotkań. Pierwszy mecz w rundzie KSSPR miał rozegrać na wyjeździe przeciwko znajdującej się na 3. miejscu w tabeli drużynie Orlen Upstream Czuwaj Przemyśl w ostatni weekend stycznia, jednak został on przełożony na marzec, a „Konie” podejmą u siebie podczas weekendu 13-14 lutego Zagłębie Sosnowiec.