REKLAMA

Kto będzie rządził powiatem? Będą sensacje?!

Już dziś powinniśmy poznać osoby, które będą rządzić powiatem koneckim. I sesję po ponownych wyborach 16 czerwca zaplanowano na poniedziałek na godzinę 11:00. Według nieoficjalnych informacji koalicję utworzyć mają komitety: Prawi i Solidarni oraz Robert Plech Nowy Powiat. Jednak nauczeni doświadczeniem z jesieni do samej sesji nie powinniśmy przesądzać o tym kto ostatecznie będzie sprawował powiatową władzę. Relację wideo prosto ze starostwa znajdziecie TUTAJ. Naszą relację tekstową na żywo od 11:00 znajdziecie TUTAJ

REKLAMA

Przypomnijmy, że po wyborach przeprowadzonych w ubiegłą niedzielę w 21 osobowej radzie znaleźli się: 7 przedstawicieli Prawych i Solidarnych – Grzegorz Piec, Danuta Leśniewicz, Jarosław Staciwa, Dariusz Banasik, Łukasz Kubka, Lilla Brożyna i Marian Domagała; 5 przedstawicieli Nowego Powiatu Roberta Plecha: Robert Plech, Wojciech Owczarek, Wiesław Skowron, Zbigniew Kowalczyk, Jolanta Pacocha; 4 przedstawicieli Ziemi Koneckiej: Piotr Słoka, Grzegorz Jóźwik, Paweł Pękala i Jarosław Lasota; 4 przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego: Bogdan Soboń, Marian Król, Dorota Duda i Czesław Kurcbart, 1 przedstawiciel Porozumienia Samorządowego TKN – Michał Cichocki.

REKLAMA

Wszelkie medialne spekulacje wskazywały, że koalicję utworzą radni PiS oraz Nowego Powiatu Roberta Plech, a starostą miałby zostać Grzegorz Piec. Jednocześnie pojawiały się sygnały o wewnętrznych sporach i tarciach, a także propozycjach innych koalicji. Biorąc pod uwagę wydarzenia sprzed kilku miesięcy układ mógł się zmienić nawet w ciągu ostatniej nocy. Czy dojdzie do niespodzianek? Kto znajdzie się w zarządzie oraz prezydium rady powiatu? O tym dowiemy się już po godzinie 11:00.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *