REKLAMA

Kto prezydentem Polski? Sondaże nie wskazują jednoznacznie

Według pracowni IPSOS nie da się wskazać jednoznacznie zwycięzcy II tury wyborów prezydenckich. Wyniki Exit Poll to 50,4% poparcia dla Andrzeja Dudy i 49,6% dla Rafała Trzaskowskiego. Pracownia podkreśla jednak, że zwycięzcy nie da się jednoznacznie wskazać. W wielu miejscowościach wciąż otwarte są lokale wyborcze, a Polacy ciągle głosują. 

REKLAMA

Według sondaży frekwencja w naszym kraju wynosi 68,9%. Przypomnijmy, że przy pierwszej turze pracownia nieco zaniżyła frekwencję w swoim sondażu. Nie zmienia to jednak faktu, że zapowiada się rekordowy udział Polaków w jakichkolwiek wyborach. Według sondaży to prezydent Andrzej Duda będzie sprawował swoją funkcję w kolejnej kadencji. Będąc rzetelnym trzeba jednak podkreślić, że sondaże nie są opracowywane za granicą, a ich błąd statystyczny wynosi +/- 2%. Około godziny 1 w nocy powinny pojawić się wyniki Late Poll (są to sondaże na podstawie zdjęć protokołów, które wywieszane są na drzwiach lokali wyborczych). Dodajmy jeszcze, że według sondażowych wyników w województwie świętokrzyskim Andrzej Duda zdobył 63,4% głosów, a Rafał Trzaskowski 36,6%.

REKLAMA

Co wynikach z sondażu Exit Poll? Rafał Trzaskowski wygrał w niemal wszystkich dużych miastach, przegrywał zaś na wsi. Na wsiach wynik Andrzeja Dudy to 63,2% a Rafała Trzaskowskiego 36,8%. W miastach do 50 tys mieszkańców Duda według sondażu zgarnął 46,2%, Trzaskowski – 53,8%. Natomiast w miastach od 51 do 100 tysięcy mieszkańców poparcie Trzaskowskiego to 51%, Dudy – 49%; w miastach od 201 do 500 tys Rafała Trzaskowskiego poparło 61,9%, a Andrzeja Dudę 38,1%. Z kolei w największych miastach powyżej 500 tysięcy mieszkańców Trzaskowskiego poparło 66,5% głosujących, a Dudę 33,5%. Nie wiadomo jak kształtują się głosy z zagranicy, a tam mamy ponad 519 tysięcy wyborców. Nie wiemy też ilu z nich udało się dziś zagłosować.

 My zaś w nocy będziemy przekazywać Państwu wyniki z poszczególnych gmina powiatu koneckiego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *