REKLAMA

Kto z naszych do Sejmu i Senatu? [wideo]

Nie ma zbyt wielu chętnych konecczan na mandat posła lub senatora. Do opinii publicznej przebijają się pierwsze nazwiska osób, które mogą znaleźć się na listach wyborczych w wyborach do Parlamentu RP, które wstępnie zaplanowano na 13 października 2019 roku. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że cztery lata temu najbliżej zdobycia mandatu posła spośród osób związanych z Konecczyzną był Piotr Słoka. Słoka startował z listy Prawa i Sprawiedliwości i zajął miejsce tuż za tymi „biorącymi” mandat. Obecnie jest on Przewodniczącym Rady Miejskiej w Końskich i raczej mało prawdopodobny jest ponowny start tego działacza.

Prawo i Sprawiedliwość chciałoby by do Sejmu wystartował obecny starosta konecki Grzegorz Piec. Jak udało nam się jednak ustalić sam Piec nie jest zainteresowany Parlamentem, chce pracować w samorządzie. Podobnie wypowiadają się osoby z jego otoczenia. Natomiast konecki PiS chciałby zaangażować się we wsparcie kampanii wyborczej obecnej wojewody Agaty Wojtyszek. Niewykluczone jednak, że w związku z odgórną decyzją Piec jednak do Sejmu wystartuje.

REKLAMA

Pewniakiem do startu z list PiS jest także radoszyczanka Urszula Przygodzka. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zrobiła bardzo dobry wynik w wyborach do Sejmiku na jesieni. Tym przekonała władze partyjne do postawienia na nią także i tym razem.

W Polskim Stronnictwie Ludowym pewniakiem do startu jest związana z gminami Radoszyce i Słupia Konecka była członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska. Działaczka ludowców może otrzymać wysokie miejsce na liście w związku z bardzo dobrym wynikiem na jesieni w wyborach do Sejmiku Województwa. Sporą sensacją może być nazwisko drugiego kandydata z powiatu koneckiego na listach PSL… mówi się, że będzie to były starosta konecki Bogdan Soboń.

Na listach Koalicji Obywatelskiej być może znajdzie się były burmistrz Końskich Michał Cichocki. Podobno jednak nie jest on zadowolony z zaproponowanej mu pozycji. Możliwość startu z list KO z pełnym przekonaniem odrzucił za to Robert Plech. Budowniczy „Nowego Powiatu”, który współrządzi obecnie powiatem koneckim może jednak zostać jeszcze wciągnięty na listy ideologicznie bliższej mu Lewicy. Mówi się o tym, że Plech ma otrzymać jedno z wyższych miejsc na liście do Sejmu, ale ma także dostać propozycję startu do Senatu w 81 okręgu obejmującym powiaty buski, jędrzejowski, kazimierski, konecki, pińczowski, staszowski, włoszczowski. Sam działacz na ten moment nie wykazuje jednak zbyt wielkiego zainteresowania Parlamentem.

Na 100% na listach Lewicy znajdzie się Andrzej Szejna pochodzący z Końskich. Były eurodeputowany i minister prawdopodobnie będzie świętokrzyską „jedynką” do Sejmu.

Wiele mówi się także o tym, że pewniakiem na listach PiS do Sejmu jest obecny członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek. To prywatnie partner burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej. Gosek jest mocno związany z powiatem koneckim.

Być może na liście Konfederacji lub innego ugrupowania narodowo-wolnościowego znajdzie się miejsce dla Damiana Milczuszka – dwukrotnego kandydata w wyborach  na burmistrza Końskich.

Przypomnijmy, że od kilku dni znana jest data wyborów do Parlamentu RP. Odbędą się one 13 października. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *