REKLAMA

Ktoś podpalił pustostan w gminie Stąporków? [zdjęcia]

W miejscowości Murawki koło Niekłania w gminie Stąporków w poniedziałek strażacy walczyli z pożarem domu. Na szczęście był to budynek niezamieszkały. Wszystko wskazuje jednak na to, że pożar był wynikiem podpalenia. Co ciekawe dzień wcześniej w tej samej miejscowości ktoś podpalił trawy. 

REKLAMA

„Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP Niekłań oraz OSP Odrowąż stwierdzono pożar budynku jednorodzinnego, drewnianego, niezamieszkałego – pustostan. Ogniem objęty był w całości dach obiektu. Działania przybyłych zastępów OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody z zewnątrz w natarciu na palący się dach. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu JRG Końskie  podano dodatkowy trzeci prąd wody w natarciu z drabiny” – informuje starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy PSP Końskie.

REKLAMA

Od sołtysa wsi ratownicy uzyskali informację, że budynek nie jest zamieszkały od dłuższego czasu oraz właścicielem są Polskie Koleje Państwowe. Obiekt dokładnie przeszukano wykluczając obecność osób. Dalsze działania ratowników polegały na rozbiórce nadpalonych elementów konstrukcyjnych oraz przelewaniu ich wodą. Następnie dogaszono wszelakie tlące się zarzewia ognia. Równolegle podczas działań stale monitorowano rozkład temperatur za pomocą kamery termowizyjnej,  nie stwierdzono podwyższonych wartości. Za przypuszczalną przyczynę zdarzenia przyjęto podpalenie przez osobę nieustaloną.

Zdjęcia (OSP Niekłań, PSP Końskie):

REKLAMA

One thought on “Ktoś podpalił pustostan w gminie Stąporków? [zdjęcia]

  1. Pingback: Kolejny pożar pustostanu w gminie Stąporków | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *