REKLAMA

Ktoś ukradł banery wyborcze Andrzeja Dudy! [zdjęcia]

W miejscowościach Czermno i Olszamowice w gminie Fałków nieznany sprawca ukradł pięć banerów wyborczych Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Taki czyn w okresie wyborczym jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny wynosząca nawet 5 tysięcy złotych. W przypadku spowodowania strat powyżej 500 złotych może to być nawet kara pozbawienia wolności.  

REKLAMA

„Z soboty na niedzielę (6-7 czerwca) w dwóch miejscowościach na terenie gminy Fałków z prywatnych posesji skradziono pięć bilbordów wyborczych jednego z kandydatów na Prezydenta RP o łącznej wartości 2,5 tysiąca złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Radoszycach” – informuje sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Zgodnie z obowiązującym prawem, w czasie trwania kampanii wyborczej wszelkie materiały wyborcze zawierające oznaczenia komitetu wyborczego, od którego pochodzą, podlegają prawnej ochronie. Ochrona prawna materiałów wyborczych to zakaz ich niszczenia, usuwania, zamalowywania itp. pod groźba kary. Niszczenie materiałów wyborczych jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny. Wysokość grzywny ustalana jest przez Sąd i może wynieść nawet 5 tysięcy złotych. Jeżeli komitet wyborczy oszacuje swoje straty na kwotę przekraczającą 500 złotych to zgodnie z kodeksem karnym, grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Ktoś ukradł banery wyborcze Andrzeja Dudy! [zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *