REKLAMA

Kubicki pełnomocnikiem PiS w regionie zamiast Pieca

W czwartek 25 kwietnia Przewodnicząca Zarządu Wojewódzkiego Praw i Sprawiedliwości w Województwie Świętokrzyskim Anna Krupka wydała dwie uchwały dotyczące PiS w powiecie koneckim. Odwołała ona ze stanowiska pełnomocnika Grzegorza Piec, a powołała na to miejsce Kamila Kubickiego. Starosta Piec przyjmuje tę decyzję spokojnie i już dziś zapowiada utworzenie bezpartyjnego, prawicowego stowarzyszenia, które będzie działać dla mieszkańców powiatu. 

REKLAMA

REKLAMA

Dokumenty, które dotarły do naszej redakcji wskazują, że obie uchwały zostały podjęte na podstawie artykułu 27 (ust. 4 pkt. 2) statutu Prawa i Sprawiedliwości, który brzmi: „między posiedzeniami Zarządu Okręgowego podejmowanie uchwał w sprawach nie cierpiących zwłoki, leżących w kompetencji Zarządu”.

Punkt ten nadaje w sprawach nie cierpiących zwłoki uprawnienia przewodniczącej Zarządu Wojewódzkiego niemal do wszystkich ruchów, w tym także tego typu kadrowych.

Nieoficjalnie wiemy, że decyzja ta jest symbolicznym poparciem dla Kubickiego w staraniach o bycie starostą koneckim. Porozumienie chciałby on budować z radnymi Ziemi Koneckiej (3 radnych) i Trzeciej Drogi (3 radnych). Do większości potrzebuje on jednak także głosów wybranych z listy PiS-u, a Ci podczas specjalnej konferencji prasowej zapewnili o jedności z Grzegorzem Piecem (TUTAJ). Czy po decyzji o zmianie pełnomocnika partii w regionie coś w tym zakresie się zmieni? Najpewniej na ostateczną odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam poczekać do pierwszej sesji Rady Powiatu Koneckiego, która odbyć ma się 6 maja.

„Serdecznie dziękuję Pani Minister za zaufanie i formalne powierzenie mi kolejnego zadania – dalszego budowania struktury PiS w naszej małej ojczyźnie” – komentuje zmiany w koneckich strukturach Kamil Kubicki.

Z kolei starosta konecki Grzegorz Piec twierdzi, że o podjętej uchwale nie został poinformowany –„Dowiaduje się od Państwa, a następnie z mediów społecznościowych. Czy to tak powinno wyglądać? Wydaje mi się, że powinienem być pierwszym, który zostaje o takiej decyzji poinformowany. Trudno, przyjmuję to ze spokojem. Oczywiście jestem zaskoczony i jest to dla mnie niezrozumiałe. Osiągnąłem najlepszy wynik osobowy w powiecie koneckim w wyborach, partia wprowadziła pod moimi rządami 9 na 19 radnych do Rady Powiatu Koneckiego, więc zwiększyliśmy jeszcze stan posiadania. I za te wyniki jestem karany. Trudno to zrozumieć. Wierzę i ufam swoim współpracownikom, naszemu środowisku. Jestem przekonany, że podczas sesji 6 maja zachowają się tak jak należy, bo to są uczciwe, kompetentne i godne zaufania osoby, które na sercu mają przede wszystkim dobro regionu i swoich wyborców” – komentuje Piec.

Starosta Piec jednocześnie zapowiada już dziś budowę stowarzyszenia, które będzie działać dla mieszkańców powiatu koneckiego –„My mieszkający tutaj i rozmawiający z ludźmi wiemy najlepiej jakie są ich potrzeby i potrzeby regionu. Jesteśmy silnym środowiskiem i po tej decyzji mogę jednoznacznie stwierdzić, że wspólnie, razem z innymi radnymi oraz osobami wywodzącymi się z naszego środowiska będziemy budować nowe stowarzyszenie i na pewno otwarte będzie ono na problemy wszystkich mieszkańców i na rozmowy z każdym” – kończy Piec.

Poniżej uchwały, które dotarły do nas w sprawie:

REKLAMA

2 thoughts on “Kubicki pełnomocnikiem PiS w regionie zamiast Pieca

  1. […] Przypomnijmy, że kilka dni temu szefowa PiS w województwie Anna Krupka wskazała Kubickiego na pełnomocnika partii, a Pieca odsunęła od tej funkcji (więcej o tym TUTAJ). […]

  2. zenek pisze:

    No…i Konecki pis zbuntował sie przeciwko P. Krupce nie wybierając Kubickiego (Kubke).Bądż tu mądry…kto teraz jest pisem w Końskich??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *