REKLAMA

Kulturalny sierpień w Końskich. Wiele aktywności Domu Kultury [wideo]

Miejsko-Gminny Dom Kultury z Końskich zaprasza mieszkańców do brania udziału w różnego rodzaju imprezach w drugiej części tegorocznych wakacji. W sierpniu czekają nas „Dni Końskich”, ale nie tylko! 

REKLAMA

„Grafik wygląda bardzo bogato. Końcówka lipca, a konkretnie to 31 lipca – to drugi etap Konkursu Kół Gospodyń Wiejskich, który tym razem odbędzie się na koneckich błoniach na Browarach. Już teraz serdecznie Państwa zapraszam 31 lipca o godzinie 17:00 – mówi nam Piotr Salata, dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

To wydarzenie poprowadzi pracownica Domu Kultury Anna Wiaderna. W sobotę najważniejszą rolę na Browarach odgrywać będą zioła i potrawy, które z zawartością ziół sporządzą gospodynie wiejskie z terenu gminy Końskie –„Zapraszamy Was bardzo gorąco wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich tutaj na Browary na drugi Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich. Serdecznie zapraszamy” – dodaje Anna Wiaderna.

REKLAMA

Natomiast wielki finał przeglądu (relację z jego pierwszej części znajdziecie TUTAJ) będzie miał miejsce w niedzielę 8 sierpnia od godziny 10:00. To wydarzenie zostanie połączone z tradycyjnym Przeglądem Kapel i Solistów Instrumentalistów Ludowych „Muzykanty”. Odbędzie się ono w parku przed Domem Kultury –„Na tej imprezie oprócz konkursu kapel i solistów ludowych będzie rozstrzygnięcie tego konkursu kół gospodyń wiejskich z pierwszej i drugiej edycji. To będzie finał tego konkursu” – tłumaczy nam dyrektor Salata.

Najważniejszą imprezą dla jednostki kultury z Końskich są oczywiście Dni Końskich 2021 zaplanowane na weekend 20-22 sierpnia. O nich szczegółowo informowaliśmy TUTAJ. Przypomnijmy, że w piątek 20 sierpnia w hali sportowej przy ul. Stoińskiego zagra i zaśpiewa Blue Cafe, w sobotę w tym samym miejscu wystąpi Michał Szpak. Na te dwa wydarzenia Dom Kultury będzie od 11 sierpnia rozdawał darmowe wejściówki. Natomiast w niedziele odbędzie się piknik w Parku Miejskim w Końskich.

Na początku sierpnia będzie miał miejsce też drugi, tegoroczny turnus Wakacyjnego Klubu Dziecka. Z kolei w każdą niedzielę konecczan czekają już tradycyjne, letnie „Koncerty na trawie”. W planach jest także impreza o tytule „Gotuj z Domem Kultury”„Musicie Państwo śledzić  naszego facebooka, naszą stronę internetową i plakaty, bo na nich na bieżąco informujemy co będzie się działo” – dodaje Piotr Salata.

Relacje z tych wydarzeń znajdziecie w tkn24.pl.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *