Kunów bez szans. Neptun gromi w Wielką Sobotę [wideo, zdjęcia]

Michał Smolarczyk był bohaterem Neptuna Końskie podczas starcia ze Stalą Kunów, które odbyło się w Wielką Sobotę. Napastnik zdobył dla żółto-niebieskich trzy gole, a konecczanie wygrali ten mecz 4:0. Na uwagę zasługuje świetna frekwencja – trybuny przy Sportowej niemal zapełniły się do ostatniego miejsca.

To było bardzo jednostronne widowisko. Neptun miał przewagę w ofensywie od pierwszej do ostatniej minuty, co zaowocowało dwoma golami zdobytymi do przerwy przez Michał Smolarczyka. W drugiej połowie zawodnik ten skompletował klasycznego hat tricka, a czwartego gola, który ustalił wynik meczu dorzucił Patryk Kwiecień. Nasz golkiper Łukasz Herda był niemal bezrobotny, a na pochwały zasługują wszyscy zawodnicy koneckiego teamu ze szczególnym uwzględnieniem strzelców oraz znakomicie asystującego tego dnia Igora Wasika.

W przerwie spotkania Paweł Milcarek, Mariusz Słowiński oraz… konecki bohater Bruno Słowiński zbierali środki na rzecz leczenia Ani Polak z Gowarczowa. Kibice chętnie sięgali do swoich portfelów.

Neptun Końskie – Stal Kunów 4:0 (2:0)
Gole: Smolarczyk – 3, Kwiecień.
Neptun: Herda, Maciejewski, Marcinkowski, Igor Wasik (Madej), Gruszczyński, Smolarczyk, Pańtak, Markowicz (Kwiecień), Filip Wasik, Banasik (Wilk), Piotrowski.

Za tydzień Neptun gra na wyjeździe z GKS-em Nowiny, a przed własną publicznością zawodnicy trenera Arkadiusza Bilskiego zaprezentują się w niedzielę 21 kwietnia o godzinie 16:00 w starciu z Łysicą Bodzentyn. Zespół z Końskich zajmuje obecnie piąte miejsce w Hummel IV Lidze.