REKLAMA

Kwalifikacja wojskowa 2022. 400 młodych osób z powiatu koneckiego

Jak co roku wiosną, tak i tym razem odbywa się powszechna kwalifikacja wojskowa młodych osób. Tym razem przed komisją wojskową staje około 400 mieszkańców powiatu koneckiego. 

REKLAMA

Komisja w naszym regionie funkcjonuje od 4 do 22 kwietnia. W trakcie pracy jej członkowie stwierdzają czy poszczególny kandydat lub kandydatka nadaje się do służby w wojsku. Kolejna czynność, jaką wykonuję Powiatowa Komisja Lekarska polega na nadaniu jednej z czterech kategorii – A, B, D lub E, która informuje o stanie zdrowotnym stawiających się kandydatów. Każdemu zgłaszającemu wydawana jest również Książeczka Wojskowa.

REKLAMA

Jak informuje nas sekretarz Powiatowej Komisji Lekarskiej, działającej w koneckim szpitalu św. Łukasza w Końskich – Robert Nagórny, w tegorocznej Kwalifikacji wezwanych jest 400 osób.

Komisja obradować będzie od 4 do 22 kwietnia 2022 roku. Podczas tegorocznej Kwalifikacji jest możliwość zapoznania się ze sposobnością służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Szczegółowych informacji w tej kwestii, zainteresowanym udzielają żołnierze ze 103 Batalionu Lekkiej Piechoty z Ostrowca Świętokrzyskiego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *