REKLAMA

Laptopy dla szkół z gminy Końskie. Tym razem dla rodzin wielodzietnych [wideo, zdjęcia]

W ramach drugiego naboru wniosków do programu „Zdalna szkoła+” gmina Końskie zakupiła 37 laptopów marki Lenovo. Trafią one do potrzebujących nauczycieli i uczniów z terenu gminy – tym razem do rodzin wielodzietnych. Po zakończeniu epidemii komputery dalej będą służyć w placówkach edukacyjnych.

REKLAMA

„15 maja Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło drugi nabór konkursowy, na który ponownie gmina Końskie się zgłosiła. Tym razem kwota, która była przedmiotem wnioskowania wynosiła 105 tysięcy złotych. Gmina kupiła 37 laptopów dopłacając do tego różnicę między ceną zakupu, a wartością dotacji. Ta różnica to zaledwie 431 złotych. Kupiliśmy laptopy z tej samej firmy o podobnej konfiguracji tak, aby ten sprzęt był serwisowany w tych samych warunkach, objęty jedną gwarancją, a więc coś, co w skali gminy będzie bardziej funkcjonalne i logicznie powiązane ze sobą” – mówił nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Podczas uroczystego wręczenia komputerów obecni byli dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Jarosław Drzazga, dyrektor SP nr 2 Jacek Szmit oraz dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli Czesław Staciwa. Laptopy przekazał im burmistrz Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Warunkiem postawionym przez MEN podczas drugiego naboru do dofinansowań nauki zdalnej było pierwszeństwo otrzymania komputerów przez rodziny, w których znajduje się minimum trójka dzieci –„Bezpośrednio te laptopy trafią do nauczycieli i do uczniów, przy czym preferencje są dla uczniów z rodzin liczniejszych, w których jest 3 i więcej dzieci. Mają oni pierwszeństwo w otrzymaniu tego sprzętu, bo tam, gdzie jest więcej dzieci w wieku szkolnym jeden, a czasem i dwa laptopy nie wystarczą, aby uczestniczyć w zdalnym nauczaniu” – dodaje Krzysztof Obratański.

Zakupione laptopy już dziś trafią do rodzin, a wręczą je dyrektorowie oraz nauczyciele. Jak zapewnia gmina Końskie, gdy powrócą stacjonarne lekcje komputery zostaną oddane do szkół i będą wykorzystywane podczas zajęć.

Przypominamy, że podczas pierwszego naboru dofinansowań do nauki zdalnej gmina Końskie zakupiła 41 komputerów (relacja – TUTAJ). Łącznie do szkół z terenu gminy trafiło 78 laptopów.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *