REKLAMA

Ławka Niepodległości znajdzie swoje miejsce na Browarach

Z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości na skwerku w Końskich stanęła interakcyjna ławka niepodległości. W trakcie przebudowy skwerku na rynek ławce trzeba było odnaleźć nowe miejsce. Teraz dowiadujemy się, że niebawem stanie ona na koneckich błoniach tuż przy zbiornikach wodnych Browary. 

REKLAMA
REKLAMA

Ławka Niepodległości ma funkcje multimedialne. Można odsłuchać fragmentu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego – Marsz I Brygady oraz fragmentu Depeszy Józefa Piłsudskiego notyfikującej powstanie niepodległego Państwa Polskiego z 16 listopada 1918 r. Co ciekawe władze Końskich umieściły także nagranie dotyczące historii miasta oraz tego w jaki sposób nasz region odzyskiwał niepodległość.

O tym jak działa ławka mówiliśmy w naszym materiale wideo:

REKLAMA
REKLAMA

Podczas przebudowy skwerku na rynek ławce trzeba było znaleźć nowe miejsce –„Już niebawem stanie ona na naszych błoniach przy zbiornikach wodnych Browary. Wydaje mi się, że to dobre miejsce z uwagi na dużą ilość spacerowiczów w sezonie wiosenno-letnim” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Koszt ławki to 29 900,00 zł. 40% tej kwoty, czyli 11960 zł zapłaciła gmina Końskie, 60% (17940 zł) to dotacja Ministerstwa Obrony Narodowej.

REKLAMA

7 thoughts on “Ławka Niepodległości znajdzie swoje miejsce na Browarach

 1. xyz pisze:

  Na tak dużym placu nie znaleziono miejsca dla posadowienia jednej ławki tylko trzeba ją ekspediować praktycznie za miasto ?

 2. gość pisze:

  Duża ilość spacerowiczów na Browarach… Czyli burmistrz już wie, że na rynku w okresie letnim nikogo nie będzie. Bardzo ciekawa wypowiedz naszego włodarza.

 3. Konecczanka pisze:

  Problemy miasta Końskie. Gdzie postawić ławeczkę. Wilkowyje.

 4. zzz pisze:

  ławeczke proponuje postawić na ul hubala koło żródełka ,ewentualne umieścić w starostwie koło stołu dudusia

 5. Wioletta pisze:

  Wreszcie ktoś się zlitował nad tą ławeczka. Podczas prac, leżała ojszczana w stercie piasku i odpadów.

 6. miejscowy pisze:

  Kolejny głupkowaty problem problem podlany poseudopatriotycznym sosem,jak stoliczek ze stacji co to se stoi w powiecie…jedno i drugie laweczka i stoliczek hihi ani ładne ani patriotyczne.Ale nam się pożal się Boże „GOSPODARZE” trafili

 7. Atakijeden pisze:

  to będzie miejsce pielgrzymek partyjnych dygnitarzy którzy ze łzą w oku będą odnajdować relikty ich górnolotnych pomysłów pt na co jeszcze przewalić kasę podatników i jakiej firmie tym razem dać zarobić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *