REKLAMA

Legendarny zespół zagrał na Zaduszkach Jazzowych w Końskich [zdjęcia]

W środę 6 listopada w restauracji Leliwa w Końskich odbyła się 16. edycja Zaduszek Jazzowych. Wystąpił na nich zespół „Laboratorium”, który na polskiej scenie muzycznej istnieje od 1970 roku.

REKLAMA

Każdego roku koncert poświęcony jest zmarłemu koneckiemu muzykowi Markowi Cieślakowi, stąd też inna jego nazwa – Markowe Granie. Tym razem utytułowana oraz legendarna formacja muzyczna jaką jest „Laboratorium” złożyła swoim koncertem hołd zmarłemu muzykowi z Końskich. Na poprzednich edycjach tej imprezy mogliśmy usłyszeć takie gwiazdy jak m. in.: Ewa Uryga, Mark Soskin, Adam Buczek, Luques Curtis, Maciek Kądziela i Quintet feat., czy Marek Napiórkowski.

REKLAMA

W środę w Końskich w ramach „Zaduszek Jazzowych” zagrało Laboratorium w składzie: Janusz Grzywacz – instrumenty klawiszowe, Marek Stryszowski saksofony, wokal, Krzysztof Ścierański – gitara basowa, Marek Raduli – gitara, Wojciech Fedkowicz – perkusja, a także, gościnnie, Bernard Maseli – kat – elektroniczny wibrafon, marimba, Mirosław Wiśniewski – bass. A na koncert przybyło wielu mieszkańców miasta oraz gości – wszystkie miejsce siedzące w „Leliwie” zostały zajęte, a sporo osób wysłuchiwało też świetnego koncertu stojąc.

Impreza wspierana jest finansowo przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Swoim honorowym patronatem objął ją burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański, który na wydarzeniu był obecny razem ze swoją żoną Haliną.

W najbliższym czasie opublikujemy więcej informacji i relację wideo z tego wydarzenia.

Zdjęcia:

Zdjęcia (MGDK w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *