Relacja wideo: KSSPR Końskie – KPR Legionowo

Starciem z sąsiadem w tabeli grupy C I Ligi Mężczyzn Piłki Ręcznej, czyli z KPR Legionowo rundę jesienną zakończyli szczypiorniści KSSPR Końskie. Niestety Konecczanie przegrali ten pojedynek.

Dobry początek nie zwiastował końcowej katastrofy. Piłkarze ręczni trenera Roberta Napierały po sześciu minutach prowadzili 3:0, ale już po kwadransie na tablicy widniał remis 6:6. Drugie piętnaście minut spotkania było okresem bardzo wyrównanej gry gol za gol i ostatecznie po pierwszej połowie nie było lidera, mieliśmy wynik 12:12.

Pierwsze osiem minut drugiej odsłony także było wyrównane, a zawodnicy z Końskich i Legionowa trafiali naprzemiennie. Niestety wtedy zaczął się powolny odjazd gości. Na kwadrans przed końcem prowadzili 17:21, a ostatecznie zwyciężyli 23:30.

Na uwagę zasługuje słaba praca dwójki sędziowskiej Marcin Pazdro – Jacek Moskalczyk, a także fakt, że hala sportowa przy ulicy Stoińskiego w Końskich wypełniła się niemal do ostatniego miejsca! Dodajmy, że najskuteczniejszym zawodnikiem w naszej drużynie w sobotni wieczór był Daniel Goliszewski. Wśród gości brylowali Kamil Ciok oraz Filip Fąfara.

KSSPR rundę jesienną zakończy prawdopodobnie na szóstej lokacie w dwunastozespołowej lidze. Kolejne starcie w ramach rozgrywek ligowych zaplanowano na ostatni weekend stycznia. Wtedy to nasi w derbach województwa świętokrzyskiego podejmą KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski.

KSSPR Końskie – KPR Legionowo 23:30 (12:12)
KSSPR: Bartosz Woś, Bartosz Sękowski 1, Łukasz Sękowski, Dawid Maleszak 2, Kacper Rożnowski, Ernest Pilarski 5, Patryk Wnuk, Paweł Wolski, Karol Fidor, Daniel Goliszewski 6, Wiktor Sękowski, Przemysław Matyjasik 2, Daniel Szot, Tomasz Napierała 2, Krzysztof Słoniki, Piotr Gasin 5.