REKLAMA

Leśnicy przeprowadzili pielgrzymów przez koneckie lasy [zdjęcia]

Nadleśnictwa mocno włączyły się w pomoc pielgrzymom, którzy kilka dni temu przemierzali Konecczyznę. Tegoroczna 42. Pielgrzymka Radomska z uwagi na epidemię przemierza pątniczy szlak głównie lasami i jak się okazało pomoc leśników dla wierzących okazała się być bezcenna. 

REKLAMA

O pomoc leśników poprosiła grupa pielgrzymkowa z Sanktuarium Ostrobramskiego w Skarżysku-Kamiennej. Blisko stu pątników najpierw przemierzało lasy gminy Stąporków, a prowadził ich leśniczy Rafał Janiec. Następnie ich przewodnikiem został Kamil Kubicki z Nadleśnictwa Barycz, a w Sielpi pielgrzymów „przejął” Nadleśniczy Mateusz Garbacz z Nadleśnictwa Ruda Maleniecka.

REKLAMA

Grupa ze Skarżyska przeszła przez tereny leśne między innymi w okolicach Czarnej, Piekła, Wiosny i Sielpi, a dalej w kierunku Słupi Koneckiej. W trakcie ich marszu OSP Wąsosz polewała wodą asfalt od Wąsosza Koneckiego do Kamiennego Krzyża na drodze powiatowej. Lasy Państwowe przygotowały polanę przy Kamiennym Krzyżu, zabezpieczyły też wodę dla pątników oraz zupę grochową. Od zmęczonych drogą leśnicy odebrali śmieci. W Sielpi grupa skarżyska połączyła się z konecką i razem w jednej kolumnie rozpoczęli oni marsz ku Maryi.

Przypomnijmy, że kolumna, w której idą także pielgrzymi z Końskich do Częstochowy wejdzie w czwartek 13 sierpnia.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Leśnicy przeprowadzili pielgrzymów przez koneckie lasy [zdjęcia]

  1. Pingback: Konecczanie dotarli do Częstochowy. Za nim pielgrzymka w czasie epidemii | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *