REKLAMA

Leszek Kuca: Jest wiele do zrobienia, będę kandydował [wideo]

Jeszcze tylko kilka miesięcy dzieli nas od wyborów samorządowych. Pojawiają się zatem kolejne deklaracje dotyczące startu w nich. Tym razem na naszej antenie takie słowa padły z ust wójta Rudy Malenieckiej Leszka Kucy. 

REKLAMA

W gminie Ruda Maleniecka obserwujemy obecnie wielki boom inwestycyjny. Powstaje choćby nowe Centrum Kultury, gminne boisko wielofunkcyjne, rozbudowywana o trybuny jest hala sportowa, budują się także drogi oraz chodniki – w tym ciąg pieszo-rowerowy na cmentarz. Kilka dni temu pojawiła się informacja, że gmina ta otrzyma olbrzymie dofinansowanie wynoszące ponad 4 miliony złotych na rewitalizację centrum miejscowości. Te wszystkie rozpoczęty projekty motywują włodarza tej jednostki samorządowej wójta Leszka Kucę do ciągłego działania. Będąc gościem w naszym programie TKN STUDIO zadeklarował on chęć pracy na swoim stanowisku w kolejnej kadencji. Tak by móc rozpoczęte inwestycje doprowadzić do szczęśliwego końca.

„Te inwestycje planowane są na lata 2018-2020. Częściowo ono rozpoczęte będą już w tym roku, ale kontynuacja ich będzie przez rok 2019 i 2020. Tu też będzie budowa kolejnych odcinków dróg w samej Rudzie Malenieckiej, budowa głównej drogi do oczyszczalni ścieków i oświetlenia, modernizacja strażnicy. Jeszcze szereg elementów jest przewidziane o realizacji w latach przyszłych. Czy w wyborach wystartuję? Tak, taką decyzję podjąłem, bo te inwestycje które rozpoczęliśmy chcemy zakończyć tak by nie było zagrożenia również co do finansowania. Powiedzmy sobie wprost: każda osoba, która będzie na tym stanowisku może to pociągnąć w inną stronę i może to być zagrożeniem uzyskania dofinansowań. Moja decyzja wiąże się z tym by tego nie stracić, nie zaprzepaścić. Dlatego podjąłem decyzję by kandydować na wójta w przyszłej kadencji.” – tłumaczył w naszym studio wójt Kuca.

REKLAMA

Całą rozmowę z wójtem Leszkiem Kucą znajdą Państwo u nas już wkrótce.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *