REKLAMA

Leszek Kuca. Samotny kandydat [wideo]

W kilkunastu świętokrzyskich jednostkach samorządowych o stanowisko wójta, burmistrza lub prezydenta podczas wyborów zaplanowanych na 21 października ubiegać będzie się tylko jeden kandydat. Taką sytuację mamy także w jednej gminie powiatu koneckiego – Rudzie Malenieckiej. 

REKLAMA

Zgodnie z danymi przekazanymi przez Państwową Komisję Wyborczą jedynym kandydatem na wójta gminy Ruda Maleniecka jest Leszek Zenon Kuca, czyli dotychczasowy wójt. Pomimo braku konkurencji wójt Kuca nie czuje się pewniakiem przed wyborami, bo należy dodać, że w takim przypadku mieszkańcy będą głosować za lub przeciw. Głosowanie w takiej sytuacji przypomina referendum. Należy postawić znak „x” w kratce oznaczonej słowem „TAK” albo „NIE” przy nazwisku jedynego kandydata. –„Jest to sytuacja, która pojawiła się pierwszy raz w naszej gminie. Na dzień dzisiejszy nie ma kontrkandydata dla mojej osoby i będę sam starał się i ubiegał o głosy naszych mieszkańców. Uważam, że absolutnie nie mogę być pewny. To jest demokratyczne głosowanie i tu zadecydują mieszkańcy: Tak czy Nie.” – mówi nam wójt Leszek Kuca.

I chociaż sytuacja jest bardzo specyficzna to Leszek Kuca nie zamierza prowadzić specjalnej kampanii wyborczej. –„Tak naprawdę kampanię ja rozpocząłem cztery lata temu i na dziś jest ona na finale. Nie prowadzę specjalnej kampanii, ponieważ ona już trwa od jakiegoś czasu.” – mówi Kuca.

REKLAMA

Jeżeli więcej niż połowa głosujących zakreśli „Tak” przy nazwisku wójta Kucy to ten dalej będzie sprawował swój urząd. Jeśli jednak więcej osób wskaże na „Nie” to o wyborze wójta zadecyduje Rada Gminy. W takiej sytuacji będzie ona mogła wybrać absolutnie każdego… w tym także Leszka Kucę.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *