REKLAMA

Letnie kino w Sielpi przyciąga wielu chętnych na wieczorne seanse [wideo, zdjęcia]

W Sielpi przez wakacje funkcjonuje kino letnie. Po zachodzie słońca całe rodziny mogą udać się na bezpłatne projekcje filmów familijnych. W tym tygodniu na wielkim ekranie w Sielpi króluje Madagaskar.

REKLAMA

Za kino letnie odpowiada Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich, a obsługują je pracownicy koneckiego domu kultury. Przypominamy, że ze względu na sytuację epidemiczną początkowo nie było planów uruchomienia kina letniego. Sytuacja uległa zmianie, jednak w tym roku wprowadzono ograniczenia odnośnie maksymalnej ilości osób i odległości między uczestnikami seansów.

„O starych latach możemy zapomnieć, że wpuścimy tyle osób. Bywało tak gęsto, że ludzie tam leżeli, spali na przyniesionych rzeczach, a teraz mamy 100 miejsc przygotowanych, wpuszczamy setkę. Ławeczki rodzinne, więc myślę, że jest sympatycznie” – mówił nam Krzysztof Kowalski, pracownik Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

REKLAMA

W repertuarze na najbliższe seanse znalazła się tetralogia Madagaskaru oraz Minionki, czyli filmy familijne, przy których świetnie mogą się bawić całe rodziny. Opinii na temat kina letniego zasięgnęliśmy także od zgromadzonych na widowni turystów.

„Przyszliśmy z wnukiem, bo ma urodziny i chciał obejrzeć ten film” – mówiła nam Teresa.

„Nigdy nie byłem na takim seansie i bardzo bym chciał pierwszy raz w urodziny być właśnie w takim kinie letnim” – opowiada nam Michał, wnuczek Teresy.

„Kino letnie w Sielpi jest super, można pooglądać coś na powietrzu, a nie tylko w domu” – dodaje Teresa.

Kino letnie funkcjonuje w okresie wakacyjnym w poniedziałki, środy i czwartki. Seanse rozpoczynają się po zachodzie słońca – zwykle między godziną 20 a 21.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *