REKLAMA

Lewica idzie na wybory z dwoma liderami: Marczewskim i Plechem!

Powoli klarują się liderzy poszczególnych list wyborczych i nazwiska kandydatów na najważniejsze funkcje. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że do polityki na szczeblu lokalnym bardzo mocno wraca Sławomir Marczewski. Ramię w ramię z nim ma iść młody lider SLD Robert Plech. Jeden z nich będzie liderem listy do Rady Powiatu, drugi kandydatem na burmistrza Końskich. 

REKLAMA

Od lewej: Sławomir Marczewski, Robert Plech.

„Na zarządzie podjęliśmy już pewne ustalenia, natomiast kwestią dni jest wybór tego kto gdzie będzie kandydował. Naszym pomysłem jest połączenie młodości i energii z ogromnym politycznym doświadczeniem, czyli stworzenie duetu Plech – Marczewski. Jeden z nich będzie liderem listy do Rady Powiatu, drugi kandydatem na burmistrza. Takie są ostateczne ustalenia. Obaj otrzymali naszą rekomendację. O tym, który z liderów gdzie wystartuje zadecydujemy w najbliższych dniach.” – powiedział nam chcący pozostać anonimowym jeden z liderów koneckiej lewicy.

Informacji tych nie dementują sami zainteresowani. Usłyszeliśmy od nich tylko, że na oficjalne komunikaty jeszcze przyjdzie czas.

REKLAMA

W kontekście kandydata na burmistrza z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej w ostatnim czasie wymieniało się wiele nazwisk. Niektórzy działacze twierdzili, że wystartować może sam wiceszef partii w skali kraju konecczanin Andrzej Szejna, bo SLD bardzo źle ocenia obecne rządy w gminie.

Najprawdopodobniej jednak Szejna będzie jedynką do Sejmiku Województwa, Robert Plech lub Sławomir Marczewski jedynką do Rady Powiatu i ponownie Robert Plech lub Sławomir Marczewski kandydatem na burmistrza. To bardzo mocni, zdobywający zawsze wielkie poparcie w Końskich kandydaci.

Sławomir Marczewski to ceniony w powiecie koneckim lekarz, w latach 1993-1997 Poseł na Sejm, wieloletni lider powiatowych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W politykę wkroczył w latach 90tych i od tamtej pory zawsze pełnił funkcję publiczną – był posłem, a od 1998 roku nieprzerwanie zasiada w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Doktor Marczewski pracuje jako dyrektor NZOZ Rodzina. Sławomir Marczewski ma żonę Danutę oraz trzech dorosłych synów. Mieszka w Końskich.

Robert Plech jest jednym z większych koneckich przedsiębiorców. Wspólnie z żoną Moniką prowadzi sieć Aptek „Melisa”. Zarządza także centrum ubezpieczeniowym. Plech jest przedstawicielem młodego pokolenia polskiej lewicy i jak pokazywały sondaże burmistrzowskie ma duże zaufanie społeczne – wygrał sondaż zorganizowany na jednej z grup facebookowych, w naszym sondażu zajął drugie miejsce. W ubiegłym roku miał rekomendację Zarządu SLD do startowania na burmistrza Końskich. Ma żonę Monikę oraz trzech synów: Antosia, Aleksandra i Ignacego. Mieszka w Końskich. Był radnym powiatowym przez jedną kadencję.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *