REKLAMA

Lewicobus przejechał przez Świętokrzyskie. W środku Zandberg i Szejna [wideo, zdjęcia]

Pełna płaca w trakcie chorobowego, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, liberalizacja prawa aborcyjnego – między innymi o tym mówili działacze Lewicy, którzy we wtorek przemknęli przez Świętokrzyskie. W Kielcach pojawił się Lewicobus, a w nim Adrian Zandberg – lider Lewicy Razem oraz Andrzej Szejna – lider listy SLD w wyborach do Parlamentu RP. 

REKLAMA

Posted by Andrzej Szejna – polityk on Tuesday, 17 September 2019

REKLAMA

Powyżej zapis wideo z konferencji. 

Oprócz Szejny i Zandberga w konferencji udział wzięli inni działacze – między innymi Paulina Piechna-Więckiewicz (nr 2 na świętokrzyskiej liście) oraz Iwona Wielgus (nr 4). Ta ostatnia wręczyła Adrianowi Zandbergowi miotłę, która symbolizowała świętokrzyską czarownicę –„Zacznę od skandalicznego zachowania. Polska Fundacja Narodowa roztrwoniła grube miliony złotych na kampanię w Stanach Zjednoczonych. Nie wiemy czy w związku z brakiem kompetencji, czy w sposób świadomy. Lewica by sobie na to nie pozwoliła. Lewica jest odpowiedzialna i my na każdy grosz będziemy patrzeć z trzech stron. Polska Fundacja Narodowa zostanie zlikwidowana w pierwszym roku rządów na które wpływ będzie miała Lewica. To jest nasze zobowiązanie” – zapowiadał na wstępie Zandberg.

Potem mówiono o służbie zdrowia. Lewica zapowiada między innymi zwiększenie w ciągu kilku lat nakładów na system opieki zdrowotnej do 7,2% PKB. Mówiono także o możliwości liberalizacji prawa aborcyjnego, dzięki czemu to kobiety mogłyby decydować o własnym losie i własnym ciele. Z kolei Andrzej Szejna skupił się na kwestiach socjalnych –„Nie można być karanym za czas choroby, dlatego postulujemy, aby zasiłek chorobowy był wypłacany w postaci normalnej pensji wraz ze wszystkimi premiami” – zaznaczał świętokrzyski lider SLD.

Po konferencji prasowej Lewicobus pomknął dalej w Polskę.

Całość konferencji znajdziecie w wideo powyżej. 

Zdjęcia:

REKLAMA

4 thoughts on “Lewicobus przejechał przez Świętokrzyskie. W środku Zandberg i Szejna [wideo, zdjęcia]

  1. Parcie na władzę ogromne, niby nic to takiego, ot polityka, gdyby nie to, że ta cała lewica oraz znaczna część obecnej prawicy to kontynuacja ideologii rodem z PZPR-u.

  2. Lewica zrobiła coś gorszego niż PFN – roztrwoniła społeczne zaufanie. Tego nie da się odzyskać; zwłaszcza, że PiS zrobiło dokładnie to, co winna zrobić lewica. Nie mogę wyjść z podziwu, że prawica dokładnie zrealizowała lewicowy program społeczny. Zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, liberalizacja prawa aborcyjnego to, zdaniem lewicy, istotne tematy społeczne. Nic bardziej mylnego w tak sformułowanych postulatach partii politycznych. Moim zdaniem należy drastycznie ograniczyć dostęp do służby zdrowia ludziom, którzy korzystają z niej bez potrzeby, a jest ich około 35% korzystających.

  3. Ale należy także pamiętać że po 89 roku lewica dwa razy wyciągała z dołka nasza gospodarkę z zapaści spowodowanej rządami ówczesnej prawicy. PIS na razie rozdaje kasę, bo gospodarka pędzi i przez to ma co rozdawać. Ale co zrobią jak gospodarka zwolni??? To wielka niewiadoma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *