REKLAMA

Licealiści walczą o stypendia. W dobie koronawirusa to szczególnie trudne. Możemy im pomóc!

II Liceum Ogólnokształcące z Końskich od lat doskonale radziło sobie w programie stypendialnym Fundacji św. Mikołaja. Młodzież poprzez organizację różnych wydarzeń zbierała co roku mnóstwo pieniędzy, które następnie fundacja mnożyła razy dwa, a w ten sposób uzyskane środki trafiały do zdolnych uczniów w formie stypendiów. Teraz ze zbiórkami publicznymi jest problem – w czasach epidemii pozostają tylko działania internetowe. Wolontariusze z II LO nie poddają się i próbują w ten sposób zgromadzić potrzebne środki. Właśnie startują z akcją „Wiosną stypendia rosną”. Wspierać finansowo młodzież można TUTAJ

REKLAMA

Wolontariusze z II LO nie poddają się. Mimo epidemii koronawirusa zbierają dalej środki i chcą robić to tak jak można, czyli internetowo.

II Liceum Ogólnokształcące w Końskich w działania razem z Fundacją św. Mikołaja zaangażowane jest od roku szkolnego 2012/2013 –„Przez ten czas udało się zebrać ogromną kwotę wynoszącą prawie 140 tysięcy złotych. Ufundowaliśmy łącznie około 60 stypendiów i nie są to małe stypendia, bo tylko w ubiegłym roku szkolnym było to 14 stypendiów w kwocie 2 000 – 3 500 złotych. Jest to możliwe dzięki ogromnej pracy wolontariuszy i moim marzeniem jest by te wysiłki teraz nie zostały zaprzepaszczone” – mówi nam Agnieszka Woźniak, koordynatorka Fundacji św. Mikołaja w II LO.

W sumie szkoła dotychczas kilkukrotnie była w czołówce najlepiej pracujących wolontariacko placówek w kraju w kategorii miast podobnych do Końskich. To dzięki działalności w Fundacji św. Mikołaja „Nowy Ogólniak” odwiedziła prezydentowa Agata Kornhauser-Duda, szkoła otrzymała od niej także drukarkę 3D. Przede wszystkim jednak dzięki zbiórkom finansowym wielu zdolnych, ale pochodzących z mniej bogatych rodzin uczniów mogło się rozwijać. Szkoła chce kontynuować te działania, ale możliwości przez epidemię są niestety mocno ograniczone.

REKLAMA

Wolontariusze się nie poddają

By nagłośnić zbiórkę powstał specjalny hashtag – #WSRllLO20 pod którym pojawiają się wszystkie informacje o akcji „Wiosną stypendia rosną” prowadzonej przez społeczność II LO, ale przede wszystkim utworzono specjalną stronę, która udostępnia możliwość wpłat online – TUTAJ, a celem jest uzbieranie 15 tysięcy złotych (przypomnijmy, że Fundacja św. Mikołaja pomnoży tę kwotę). Wpłat można dokonywać także bezpośrednio na subkonto szkoły: 09 1090 0004 9149 0000 0000 0216 (koniecznie tytuł: Stypendia w II LO w Końskich, ulica Sportowa). Apelujemy by w tym trudnym dla wszystkich czasie wspomóc zdolną młodzież! Ona już nie raz udowadniała społeczności naszego powiatu, że jest tego warta!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *