REKLAMA

Licytacje dobroczynne dla uczniów z Pomykowa [wideo, zdjęcia]

W piątek w siedzibie Koneckiego Centrum Kultury w Końskich miała miejsce licytacja charytatywna na rzecz uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie. Uczestnicy licytowali między innymi obrazy i zdjęcia.

REKLAMA

Celem akcji była zbiórka pieniędzy na Zieloną Szkołę dla dzieci. Przybyłych gości przywitała Marzena Kądziela, zastępca dyrektora Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

– „Spotykamy się dzisiaj na akcji charytatywnej przygotowanej przez Szkołę Podstawową w Pomykowie, której dochód w całości przeznaczony jest na Językową Zieloną Szkołę. Inicjatorką i organizatorką całego przedsięwzięcia jest nauczycielka języka angielskiego pani Agata Wolak. Pani Agata Wolak organizuje Zieloną Szkołę Językową, organizuje dzisiejszą licytację, pozyskała darczyńców przepięknych prac plastycznych” – mówiła dyrektorka szkoły Halina Wachowicz.

REKLAMA

Do nabycia dostępne były obrazy lokalnych artystów, zdjęcia fotografa Krzysztofa Kamińskiego czy drewniany karmnik oraz rzeźbiona łyżka do butów. Między kolejnymi turami licytacji odbywały się występy muzyczne uczniów oraz absolwentów placówki edukacyjnej, zaśpiewały między innymi Alicja Woldańska i Jagoda Szczegielniak.

Na wydarzeniu obecny był między innymi zastępca burmistrza miasta i gminy Końskie Krzysztof Jasiński oraz przewodniczący rady gminy Piotr Słoka.

Organizatorom udało się zebrać 3400 zł podczas licytacji na rzecz Językowej Zielonej Szkoły dla uczniów placówki.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *