REKLAMA

Liczne interwencje strażaków do pożarów traw [zdjęcia]

Palące się trawy w naszym regionie stanowią około 70% wszystkich pożarów, do których interweniują strażacy. Jest to widoczne głównie w okresie wiosennym, kiedy niemalże nie ma dnia bez ani jednego takiego zdarzenia. Od minionego czwartku jednostki przeciwpożarowe zmagały się z niemal czterdziestoma pożarami nieużytków o niewielkiej skali.

REKLAMA

Fot. OSP Ruda Maleniecka

W czwartek 19 marca strażacy interweniowali do sześciu pożarów nieużytków w gminach Radoszyce, Stąporków i Słupia. Największy z nich był w miejscowości Lewoszów – zadysponowano do niego trzy zastępy Straży Pożarnej.

Przez weekend służby pożarnicze otrzymały zgłoszenia do jedenastu takich zdarzeń z prawie wszystkich gmin w powiecie koneckim. To w niedzielę miały miejsce największe pożary traw w ostatnim czasie – w miejscowościach Radoszyce, Skąpe (gmina Słupia Konecka) oraz Grębosze (gmina Radoszyce). Do tych w miejscowości Radoszyce oraz Skąpe interweniowało po 6 zastępów Straży Pożarnej! W Gręboszach natomiast wspólnie żywioł okiełznały cztery zastępy.

REKLAMA

Fot. OSP Słupia

Po pracowitym weekendzie nadal strażacy nie mogli liczyć na spokój. W poniedziałek interweniowali do tego typu zdarzeń siedem razy, natomiast we wtorek było ich aż dziewięć! W większości były to niewielkie pożary nieużytków. Jednak do największych z nich zadysponowano po trzy zastępy druhów, a miały one miejsce w Nieświniu (gmina Końskie), Szkucinie (gmina Ruda Maleniecka) i Końskich.

Dziś także poinformowano nas o kilku podobnych zdarzeniach, między innymi w Radoszycach, gminie Smyków i gminie Fałków. Wiemy też, że do akcji gaśniczej pożaru łąk i poszycia leśnego w Radoszycach zadysponowano cztery zastępy strażaków.

Fot. OSP Radoszyce

Wiele szczegółowych informacji odnośnie zagrożenia, jakie niosą za sobą pożary traw znajdziemy na stronie internetowej, która powstała przy współpracy Komendy Głównej PSP, MSWiA oraz Lasów Państwowych – TUTAJ.

Zdjęcia (OSP Słupia, OSP Radoszyce, OSP Wilczkowice, OSP Ruda Maleniecka):

REKLAMA

One thought on “Liczne interwencje strażaków do pożarów traw [zdjęcia]

  1. Pingback: Pożary traw i poszycia leśnego w powiecie koneckim | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *