REKLAMA

Lipa: Dzień Papieski i koncert Tomasza Kamińskiego [wideo, zdjęcia]

W sobotni wieczór w Lipie w gminie Ruda Maleniecka wspominano świętego Jana Pawła II. Zorganizowano tam Dzień Papieski, a na jego zwieńczenie koncert dał znany muzyk Tomasz Kamiński. 

REKLAMA

A wszystko miało szczytny cel zgodny z nauką Jana Pawła II, który przecież zamiast tradycyjnych pomników chciał by te pieniądze przeznaczano choćby na rozwój młodzieży. Podczas całego Dnia Papieskiego w Lipie zbierano dobrowolne datki, które będą przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia w związku z dniem papieskim.

O godzinie 17:00 w zabytkowym kościele odprawiono mszę świętą, a potem wydarzenia przeniosły się na scenę i plac wokół niej. Tam krótkie fragmenty z dramatu napisanego przez Karola Wojtyłę pt.”Promieniowanie Ojcostwa” przedstawiła młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lipie pokazały program pt. „Jan Paweł II jako ojciec”. Hasło „Promieniowanie Ojcostwa” to także motto tegorocznego Dnia Papieskiego.

REKLAMA

Współorganizatorami wydarzenia byli: proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Lipie ks. Tomasz Waśkiewicz oraz wójt Rudy Malenieckiej Leszek Kuca. Tuż przed koncertem gwiazdy wieczoru, czyli Tomasza Kamińskiego skierowali oni kilka słów do zgromadzonej publiki.

„Za sekundę przed nami wyjątkowa chwila i nie boję się tego powiedzieć. Jak warto marzyć, jak warto myśleć o tym co w przyszłości… W życiu bym się nie spodziewał, że w naszej parafii będzie taka gwiazda, że będę słyszał w tej naszej wspólnocie te rytmy, słowa, tę melodię, którą puszczaliśmy… przecież byliśmy na drodze krzyżowej, przeżywaliśmy ten czas modlitwy i właśnie słyszelimy te słowa <<Ty tylko mnie poprowadź>> i kilka innych piosenek, które też znamy. Kiedy padło pytanie: czy warto budować tę scenę – ja od razu powiedziałem, że mam nadzieję, że będzie wiele rzeczy się dziać i dzieje się? Dzieje!” – mówił do wiernych ks. Tomasz Waśkiewicz.

„Od kilku lat uczestniczę we wszystkich uroczystościach szkolnych, akademiach i tak jak ksiądz Adam powiedział: byliśmy świadkami występu naszych uczniów nie na 100, a na 200 % to był sukces. Jestem dumny z takich uczniów, z takich talentów. Dziękuję i gratuluję rodzicom. Bardzo dziękuję ks. proboszczowi za zorganizowanie dzisiejszych uroczystości, dziękuję też ks. Adamowi i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dzisiejszej uroczystości. Tak jak ksiądz powiedział: ta dzisiejsza uroczystość pokazuje, że ta scena rzeczywiście była potrzebna i mam nadzieję, że będzie nam jeszcze długo, długo służyła.” – mówił Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

W naszym materiale wideo znajdą Państwo fragmenty występu Tomasza Kamińskiego na scenie „Pod Lipami”.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *