REKLAMA

Listy do redakcji i prośby o interwencję

W ciągu roku do naszej redakcji przy ulicy Wojska Polskiego 3/107 trafia wiele listów z prośbą o interwencję. Niestety bardzo często są one anonimowe, a wtedy zazwyczaj nie decydujemy się na podejmowanie tematu. Prosimy byście Państwo pamiętali o głównej zasadzie: zapewniamy pełną anonimowość, ale dane osobowe muszą być przekazane do wiadomości redakcji. 

REKLAMA

Prawo prasowe pozwala, a nawet wymaga byśmy nie ujawniali swoich źródeł informacji. To jedna z podstawowych zasad funkcjonowania wolnych mediów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Jednocześnie jednak nie możemy podejmować interwencji na podstawie anonimowych pism, czy telefonów wykonywanych z zastrzeżonych numerów. Poprzez tego typu zgłoszenia bardzo często próbuje się wykorzystywać media do załatwiania niewygodnych dla siebie spraw i na to nigdy nie będzie zgody naszej redakcji.

REKLAMA

Interwencje podejmowane na podstawie anonimów są groźne także dla całej społeczności – możemy w ten sposób doprowadzić do sytuacji, w której nie tylko wyręczamy się mediami niczym bronią działając na ich niekorzyść, ale i skrzywdzić osoby czy instytucje, w których stronę skierowana jest ów interwencja.

Dane kontaktowe takie jak adres mailowy, czy numer telefonu często są nam niezbędne także już przy konstruowaniu danego artykułu, czy materiału wideo. Wielokrotnie musimy dopytać o szczegóły sprawy, poprosić o więcej informacji lub doprecyzowanie jakiegoś faktu. Bez kontaktu po prostu nie możemy tego zrobić.

Prosimy więc o podawanie swoich danych – dla wiadomości redakcji. A my wszystkim źródłom informacji gwarantujemy anonimowość. Zachęcamy do pisania do nas: [email protected] ; 26-200 Końskie, ul. Wojska Polskiego 3/107 – redakcja tkn24.pl.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *