REKLAMA

Lucky 7. Przed Radoszycami wielka Gala MMA! Będą koneccy fighterzy [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek w Radoszycach podpisano ostateczną umowę dotyczącą organizacji gali Wirtuoz Challenge Lucky Seven w tej miejscowości. W miejscowym magistracie spotkali się przedstawiciele gminy oraz Stowarzyszenia Wirtuoz, które jest twórcą sportowego wydarzenia. Wiemy też, że na gali zawalczą zawodnicy z naszego regionu: Sebastian Świstak, Damian Popiel i Wiktoria Czyżewska. Przypomnijmy: zawodnicy do oktagonu w Radoszycach wejdą w sobotę 11 grudnia. 

REKLAMA

„Gala Wirtuoza to następna ważna rzecz dla naszej historii. Przypomnę, że gościliśmy choćby reprezentację Szwecji w piłkę siatkową, czy Skrę Bełchatów, a teraz następna duża rzecz – Gala Wirtuoz. One są doskonałe, byłem na jednej z nich. Rozpoczęliśmy już współpracę, a dziś podpisaliśmy porozumienie odnośnie współpracy. 11 grudnia zapraszamy serdecznie na galę, na pewno się będzie działo” – mówi nam Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce, a przedstawicielka organizatora dodaje –„Nasza federacja nazywa się Wirtuoz Challenge. Już od czterech lat organizujemy gale sportów walki w formułach MMA oraz K1. To będzie już nasza siódma edycja pod nazwą Gala Wirtuoz Challenge Lucky 7 już 11 grudnia w Radoszycach” –  tłumaczy Magdalena Wnukiewicz, prezes Stowarzyszenia Wirtuoz.

Dotychczas gale odbywały się w Wolborzu oraz Rawie Mazowieckiej. Radoszyce dla Wirtuoz Challenge to pierwszy krok postawiony na świętokrzyskiej ziemi –„Mamy szczęście poznawać cudownych ludzi i nasze spotkanie z burmistrzem Michałem Pękalą zaowocowało bardzo fajnymi rozmowami, zaproszeniem burmistrza na galę i współpracą, której efekty zobaczycie 11 grudnia” – dodaje Magdalena Wnukiewicz.

REKLAMA

A co sportowo będzie działo się podczas tego wydarzenia? Federacja Wirtuoz Challenge dotychczas organizowała walki w formułach MMA oraz K1. W Radoszycach zobaczymy przede wszystkim mieszane sztuki walki –„Będzie to mieszanka walk semipro, czyli młodych chłopaków którzy dopiero wchodzą do świata MMA i doświadczonych zawodników w sportach walki, bo będą fighterzy z FENu, będą z Babilonu, czyli z wiodących federacji w Polsce. Do tego planujemy być może jedną walkę w formule K1” – mówi Michał Maciejek, wiceprezes Stowarzyszenia Wirtuoz.

Podczas gali Wirtuoz Challenge Lucky 7 zobaczymy zarówno fighterów z naszego regionu, jak i zawodników z dużymi nazwiskami na polskim rynku MMA –„Jeżeli chodzi o zawodników lokalnych będą osoby z klubu Brawler Końskie: mieszkaniec Radoszyc Damian Popiel, Sebastian Świstak i… Wiktoria Czyżewska, każdy ją o to dopytuje i tak: będzie Wiktoria Czyżewska. Do tego kilku zawodników, którzy walczyli na naszych galach i zdali egzamin dojrzałości. Oprócz tego zawodnicy z wiodących federacji. Mogę powiedzieć nazwiska: Piotr Drozdowski z Babilon MMA, Marcin Filipczak z FENu, Jarosław Lech w drugiej walce wieczoru zmierzy się z Arkadiuszem Nowickim […] W walce wieczoru będzie walczył Marcin Filipczak, czyli postać wiodąca FENu, a to druga organizacja w Polsce. Dostaliśmy zgodę, że może zawalczyć u nas” – zdradza Maciejek.

Bilety na galę można zakupić poprzez Stowarzyszenie Wirtuoz na ich fanpage (TUTAJ), u zawodników np. w koneckim Brawler Fight Clubie, a także w wydziale promocji radoszyckiego urzędu miasta. TKN24 jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *