REKLAMA

Łuczniczy turniej rozegra się przy jurtach

Manufaktura Sztuk Wszelakich zaprasza do uczestnictwa oraz obserwowania turnieju łuczniczego przy jurtach w Gustawowie w gminie Fałków (o niezwykłych jurtach informowaliśmy TUTAJ). Swój udział w zawodach zgłaszać można na specjalnym facebookowym wydarzeniu – TUTAJ. Turniej będzie dwudniową imprezą, a wcześniej na miejscu powstanie specjalne obozowisko. 

REKLAMA

„W piątek 23 lipca budujemy obóz. W sobotę i niedzielę 24 – 25 lipca odbędzie się turniej na trzy tarcze, długość toru to 30 metrów. Konkurencje przygotowuje Tadeusz Majdura vel „Kaletka”. Impreza jest składkowa dla biorących udział w turnieju, ale wszystkich gości, zwiedzający zapraszamy oczywiście bezpłatnie. Mile widziani są fundatorzy. Jeżeli ktoś chciałby nas wspomóc w organizacji tego wydarzenia to prosimy o kontakt” – mówi nam Axel Szemiński, organizator wydarzenia, rekonstruktor historyczny.

REKLAMA

O szczegóły można pytać na fanpage Manufaktury Sztuk Wszelakich, a także pod numerem telefonu: 608 104 583. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Konecki Grzegorz Piec. Cała oprawa nawiązywać będzie do średniowiecznej stylistyki, czyli czasów, gdy w Europie broń ta była bardzo popularna

W programie zaplanowano:

23 lipca 2021 r. – Przybycie uczestników, rozbicie obozowiska historycznego, zapoznanie z terenem.

24 lipca 2021 r. od godz. 10.00 – przywitanie uczestników.

Otwarcie toru. Zapisy do konkursów. Zawody łucznicze.

Zawody dla dzieci i młodzieży. Wspólna zabawa.

25 lipca 2021 r. od godz. 10.00 – Zakończenie zawodów.

Wręczenie nagród i dyplomów.

Konkurencje zawodów:

– Tarcza duża – 20 m, punktacja odwrotna,

– Strzelanie tyłem Partyskie – 20 m,

– Z przyklęku – 20 m,

– Strzelanie dochodzące – 20 m – 15 m – 10 m,

– Tarcza mała – 15 m,

– Duszek – 15 m,

– Tarcza potrójna – 15 m -10 m,

– Tarcza ćwiartki,

– Wirus krecik – 10 m.

Ponadto przewidziano: rzuty toporami i nożami mongolskimi do tarcz, strzelanie z łuków dla dzieci – (3,5 kg i 4 kg siła naciągu), Kube.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *