REKLAMA

Łukomska i Świerczyński powalczą w Stąporkowie. Tylko oni?

Wbrew informacjom niektórych mediów w Stąporkowie o fotel burmistrza z ramienia PSL-u nie powalczy Małgorzata Łysiak – Kowalczyk, a radny powiatowy Łukasz Świerczyński. Zmierzy się on z obecną burmistrz Dorotą Łukomską, ale czy z kimś jeszcze? 

REKLAMA

W Stąporkowie szykuje się pojedynek Łukasz Świerczyński – Dorota Łukomska.

Media podawały informacje, że kandydatem na burmistrza w Stąporkowie zostanie urzędniczka Małgorzata Łysiak – Kowalczyk. Ta jednak następnego dnia zdementowała te doniesinia. O swoim starcie poinformował zaś nas Łukasz Świerczyński. –„Mogę potwierdzić, że wystartuje z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach na burmistrza Stąporkowa.” – powiedział nam Świerczyński.

Wcześniej o kandydowaniu na swoim facebooku pisała obecna burmistrz Dorota Łukomska. W Stąporkowie mamy już zatem dwóch oficjalnych kandydatów. Czy na tym lista się zakończy? Póki co nie widać innych nazwisk, ale też zarejestrowano dwa zagadkowe komitety na terenie tej gminy: KWW Gospodarni oraz KWW Rozwój i Sprawiedliwość. Być może pojawią się więc kolejni chętni na burmistrzowski fotel.

REKLAMA

Łukasz Świerczyński – 40 lat, żonaty, dwoje dzieci: Olaf 10 lat, Agata 2 lata, pracownik samorządowy od 15 lat: 13 lat Urząd Miejski w Stąporkowie, 2 lata Powiatowy Urząd Pracy w Końskich, radny Rady Powiatu i v-ce Przewodniczący Komisji Budżetu i Gospodarki. Od urodzenia mieszka w Stąporkowie.

Dorota Łukomska – 37 lat, panna. Burmistrzem po raz pierwszy została w 2009 roku, od tamtej pory zarządza Stąporkowem. Była pracownikiem partyjnym Prawa i Sprawiedliwości. Od lat kojarzona z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobro.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *