REKLAMA

Łukomska otrzymała wotum zaufania. Niejednogłośnie

W piątek 24 lipca odbyła się Sesja Rady Miejskiej w Stąporkowie. Była to sesja absolutoryjna – burmistrz Dorota Łukomska otrzymała od radnych wotum zaufania oraz absolutorium. Uchwalono także sprawozdanie budżetowe za 2019 rok.

REKLAMA

Fot. Gmina Stąporków.

Za przyznaniem wotum zaufania Dorocie Łukomskiej głosowało 14 radnych. 12 z nich opowiedziało się za, dwóch wstrzymało się od głosu. Absolutorium natomiast przyznali Łukomskiej jednogłośnie. Radni przyjęli także sprawozdanie budżetowe za 2019 rok. Dochody gminy wyniosły w minionym roku ponad 69,6 miliona, a wydatki opiewają na kwotę niemal 66 milionów złotych. W budżecie gminy powstała więc nadwyżka budżetowa w wysokości około 3,5 miliona złotych.

Podczas sesji rozpatrzono i debatowano także nad raportem o stanie gminy Stąporków za 2019 rok, zatwierdzono sprawozdanie budżetowe za miniony rok oraz dokonano oceny sytuacji finansowej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stąporkowie, określono średnią cenę jednostki paliwa w gminie Stąporków na rok szkolny 2020/2021 i uchwalono zasady udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym uczniom z terenu gminy podczas nadchodzącego roku szkolnego.

REKLAMA

Zapis transmisji z piątkowej sesji znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *