REKLAMA

Łukomska: Po drogach „Soboniówkach” możemy poznać, że wjeżdżamy na nasz teren!

Burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska ponownie dopomina się o drogi powiatowe znajdujące się na terenie jej gminy. Prosi ona Starostwo o sporządzenie harmonogram planu naprawy dróg.

REKLAMA

Najkrócej mówiąc chodzi o to, że gmina Stąporków za te same pieniądze chciałaby wyremontować inne odcinki drogowe niż Starostwo. W piśmie przesłanym do Zarządu Powiatu z 28-go kwietnia burmistrz Łukomska wskazała na 5 odcinków wymagających remontu. W odpowiedzi otrzymała ona informację, że Starostwo chciałoby w tym roku zainwestować w odcinek długosci 378 metrów między Stąporkowem, a Mokrą, czyli w remont ulicy Górniczej oraz w przebudowę blisko kilometra drogi Krasna – Gustawów – Odrowążek. Oczywiście do obu projektów gmina Stąporków musiałaby dorzucić 50 % finansowania. Wybór akurat tych odcinków nie do końca satysfakcjonuje burmistrz Dorotę Łukomską. – „Interweniujemy jak co roku, pokazujemy które odcinki wymagają rychłej naprawy. Chcielibyśmy by starostwo stworzyło harmonogram planu napraw dróg lokalnych. U nas to zdecydowana większość dróg powiatowych wymaga natychmiastowej interwencji.” – mówi Łukomska. I w ostrym tonie dodaje. – „Mam wrażenie, że Starosta Soboń, który jest przedstawicielem władz powiatu od 10. lat myśli chwilą, byle przetrwać od kadencji do kadencji, załatać 400 metrów, kilometr, a nie myśli tym co będzie potem. To moim zdaniem błędna praktyka.” – tłumaczy Dorota Łukomska.

Na ten moment stanęło na tym, że stąporkowscy radni podczas najbliższej sesji pochylą się nad 50 % dofinansowaniem do odcinka Krasna – Gustawów – Odrowążek, 50 % dofinansowaniem do odcinka Odrowąż – Pardołów – Włochów – Gosań i dofinansowaniem zaledwie 20 tysięcy złotych do przebudowy ulicy Górniczej w Stąporkowie. Ten ostatni punkt raczej nie spodoba się władzom powiatu, ale o to postaramy się je zapytać w najbliższych dniach.

REKLAMA

Dorota Łukomska

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *