REKLAMA

Magiczna wigilia w Klubie Seniora w Radoszycach [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Radoszycach miała miejsce uroczysta wigilia, która odbyła się w ramach działalności Klubu Seniora. Podczas wydarzenia zaserwowano przepyszne jedzenie, śpiewano wspólnie kolędy, a Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce złożył wszystkim gościom świąteczne życzenia.

REKLAMA

Jako, że święta już za pasem, organizatorzy wraz z seniorami postanowili przygotować niezwykłą wigilię, aby razem móc spędzić ostatnie dni 2021 roku – „Dziś jest zebranie wigilijne, żeby złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia, żeby życzyć wszystkim wszystkiego najlepszego na następny rok, żeby było wszystko szczęśliwie, z miłością, z radością i tak jak do tej pory. Po to się spotkaliśmy, taka to jest tradycja, takie nasze spotkanie wigilijne” – komentuje Izabela Golańska, przedstawicielka Klubu Seniora.

REKLAMA

Zanim wszyscy goście zasiedli do wspólnej wieczerzy, burmistrz Michał Pękala złożył członkom klubu bożonarodzeniowe życzenia.

-„Chcieliśmy w tym wyjątkowym dniu, bo czuć już święta, już zapach się unosi, życzyć Wam przede wszystkim spokoju, zdrowia, radości i żeby ten rok 2022 był równie dobry jak ten 2021, bo dla nas był to wyjątkowo dobry rok, mimo, że pandemia wisi nad naszymi głowami. Pamiętajcie o tym i dbajcie o swoje zdrowie. Ja to cały czas podkreślam, bo wydźwięk zdrowia jest wydźwiękiem najważniejszym. Pamiętajcie o tym, by otwierać się na różnego rodzaju spotkania. Te spotkania my zagwarantujemy, żeby były coraz częstsze […] My, szanowni państwo, chcielibyśmy dać wam taki prezent, który wiąże się z naszymi życzeniami. Bądźcie z nami sto lat i dłużej, a my oczywiście będziemy dla was cały czas dyspozycyjni, cały czas będziemy pracować. Mam nadzieję, że niebawem dopiszemy się do waszego grona, na co szybko liczę. Wszystkiego dobrego kochani seniorzy, wszystkiego dobrego dla was i dla waszych rodzin” – mówi burmistrz.

Podczas wigilii nie zabrakło świątecznych potraw. Jako pierwszy zaserwowano znakomity barszcz z uszkami, a po daniu głównym każdy gość mógł uraczyć się wybornym ciastem, skosztować ryby po grecku lub innych przysmaków – „Jest tu bardzo miło, bardzo miłe towarzystwo, wszyscy razem spędzamy bardzo miłą wigilię i oby tak dalej, żebyśmy doczekali w przyszłym roku następnej takiej wigilii. Jest bardzo ładnie, wszyscy są zadowoleni, my również” – opowiada Teresa Grabowska, członkini klubu.

W trakcie imprezy miało miejsce także wspólne kolędowanie, zainicjowane przez burmistrza Pękalę. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że tegoroczna wigilia w Klubie Seniora była naprawdę udana.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Magiczna wigilia w Klubie Seniora w Radoszycach [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *