REKLAMA

Magiczne granie w Biłasówce [wideo, zdjęcia]

Gitarzysta Piotr Szumlas, a także dwie ciekawe wystawy czekały na przybyłych gości w sobotę w Galerii Biłasówka.

REKLAMA

Punktualnie o 18:00 właściciel Biłasówki Tadeusz Czarnecki powitał wszystkich, którzy tego dnia chcieli spędzić wieczór w artystycznej atmosferze:

„Bardzo się cieszę, że udało mi się wreszcie gościć Piotra Szumlasa u siebie w Biłasówce. To człowiek, który gra na gitarze, specjalizuje się w technice finger style. Państwo, którzy mieli okazję być w październiku na wystawie profesora Władysława Szczepańskiego i na koncercie Agaty Kurzyk, to jest to mniej więcej w podobnym stylu. Czego możemy się dzisiaj spodziewać? Piotr zagra dziś przede wszystkim swoje własne kompozycje. Mam nadzieję, że będzie to wieczór naprawdę bardzo sympatyczny.” 

REKLAMA

Piotr Szumlas gra na gitarze akustycznej. Wspólnie z Jakubem Zaborskim zwyciężył w 5. edycji polsatowskiego Must Be The Music. Tego wieczoru występował jednak solo. W niczym nie ujęło to jego koncertowi – widzowie wydawali się zauroczeni grą młodego muzyka. Ci, którzy nie zmieścili się w galerii, słuchali dźwięków instrumentu na zewnątrz.

W trakcie lub po występie goście mogli obejrzeć dwie interesujące wystawy. Pierwsza z nich „Lalki – rzeźby z papieru” Mirosławy Truchty-Nowickiej prezentuje szereg przeróżnych postaci inspirowanych tradycją japońskiej lalki. Prace te zostały wykonane z naturalnych surowców. Na zebranych czekał również komplet dzieł Aleksandry Potockiej-Kuc pt. „Łąka”.

W materiale wideo mogą Państwo wysłuchać obszernych fragmentów koncertu Piotra Szumlasa.

Galeria zdjęć:

Piotr Szumlas w Biłasówce 16

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *