REKLAMA

Magiczne mikołajkowe spotkanie w Dziebałtowie [fotogaleria]

W minioną niedzielę w remizie OSP w Dziebałtowie miało miejsce wydarzenie, które w szczególności ucieszyło najmłodszych mieszkańców wsi. Między innymi dlatego, że odwiedził ich sam Święty Mikołaj! Atmosfera była iście magiczna. 

REKLAMA

Impreza rozpoczęła się inscenizacją słowno-muzyczną w wykonaniu dzieci z Biblioteki pod czujnym okiem Ewy Kobyłeckiej. Zgromadzona tłumnie publiczność z uwagą podziwiała występ młodych artystów. Swój występ dał również miejscowy zespół ludowy „Mały Dziebałtów” pod kierownictwem Krystyny Nartowskiej. Oklaskom nie było końca!

REKLAMA

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć burmistrza miasta i gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego, dyrektora biblioteki publicznej w Końskich Dariusza Kowalczyka, dyrektor szkoły podstawowej w Dziebałtowie Beaty Zbróg oraz radnych Rady Miejskiej: Lidii Wiśniewskiej, Zbigniewa Hybika oraz Andrzeja Nowaka.

Najważniejszą osobą tego dnia okazał się Święty Mikołaj, który wzbudził największe zainteresowanie i radość obecnych na imprezie dzieci. Każde z dzieci zostało obdarowane przez Mikołaja paczką pełną słodyczy! Na wszystkich zebranych gości, tych małych i tych większych, czekał słodki poczęstunek. Obecni mogli kosztować do woli słodkich wypieków, pysznych gofrów i rurek z kremem.

Tego typu impreza odbyła się już po raz kolejny w Dziebałtowie i staje się cyklicznym wydarzeniem w życiu kulturalnym mieszkańców. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i towarzyszących im rodziców. Z każdym kolejnym rokiem wzrasta również liczba obdarowanych dzieci.

Organizatorami „Spotkania Mikołajkowego dla dzieci” byli: Biblioteka Publiczna – Filia w Dziebałtowie, Sołectwa Starego i Nowego Dziebałtowa oraz miejscowa jednostka OSP.

Zdjęcia (Dariusz Kowalczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *