REKLAMA

Magiczny dzień w Radoszycach. Zobaczcie relację z Jarmarku! [wideo, zdjęcia]

W niedzielę poczuć magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia można było w Radoszycach. Zorganizowano tam I Świąteczny Jarmark, któremu towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Zobaczcie naszą relację wideo i foto. 

REKLAMA

Już od rana na radoszyckim rynku robiło się tłoczno. Stanęło tam mnóstwo kramów i namiotów, a w nich rękodzieło, prezenty, pyszne jadło i świąteczne ozdoby. Około południa przeszedł tamtędy specjalny międzypokoleniowy korowód z udziałem przedszkolaków, uczniów, druhów OSP oraz seniorów. Potem przez cały dzień można było na miejscu robić świąteczne zakupy, czy uczestniczyć w kolędowaniu –„Święty Mikołaj spotykał się z naszymi dzieciakami od 6 grudnia, w ich szkołach, a dziś się z nami żegna. Mamy jarmark, jest dużo ludzi i mam nadzieję, że ten pierwszy jarmark będzie początkiem nowej, świątecznej tradycji u nas” – mówi nam burmistrz Radoszyc Michał Pękala.

REKLAMA

Wydaje się, że inicjatywa ta wręcz musi być kontynuowana, bo pierwsza edycja spotkała się z miłym przyjęciem i dużą frekwencją. Pyszne dania cały czas serwowały sołectwa z gminy Radoszyce, spotkać można było Świętego Mikołaja by zrobić sobie z nim zdjęcie, czy odebrać mały upominek, a kiedy tylko zaszło słońce oficjalnie odpalono świąteczne iluminacje. I trzeba przyznać, że w tym momencie radoszycki rynek mógł zachwycić nawet największych malkontentów.

Stanęła tam piękna choinka, fotel świętego mikołaja, jego sanie, święcące prezenty. Nie zabrakło też bardziej standardowych ozdób. Wszystko to możecie zobaczyć w materiale wideo i na zdjęciach .

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *