REKLAMA

Malarstwo Beaty Borek spodobało się koneserom [wideo, zdjęcia]

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie tradycyjnie podczas święta miasta zaprosiła wszystkich do obejrzenia nowej wystawy. W tym roku zaprezentowano malarstwo Beaty Borek. 

REKLAMA

– „Tym razem zapraszamy Państwa z okazji tego koneckie święta na wystawę Beaty Borek. Pozwól tu Beato na honorowe miejsce. Beata Borek jest mieszkanką Buska Zdrój, a więc kurortu.” – mówił we wstępie dyrektor biblioteki Dariusz Kowalczyk.

Następnie artystce za przybycie do Końskich i pokazanie swoich prac dziękował burmistrz Krzysztof Obratański. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach oraz wydziału fizyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej opowiedziała nam o swojej twórczości i wielu znajomościach w naszym mieście. – „To nie jest moja pierwsza wystawa u Was, pierwszą miałam w galerii w Klubie KAESEMEK u p. Wiesia Turno. Tam była moja pierwsza indywidualna wystawa w tym mieście. Jest tutaj różnorodność prac, za nami widzimy zestawy kwiatów, na wystawie są też pejzaże, a także abstrakcje. Wszystko w różnych technikach malowane – głównie mamy tu akryle, ale są też i pastele, również obrazy olejne.”  – opowiada Beata Borek, malarka której prace można podziwiać w Końskich.

REKLAMA

Wystawę autorstwa artystki Beaty Borek w Bibliotece Publicznej w Końskich będzie można oglądać najprawdopodobniej do grudnia. Zainteresowani mogą także nabywać poszczególne prace.

Dni Końskich 2016, koncert Mrozu 30

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *