REKLAMA

Maleniec wyróżniony w ogólnopolskim konkursie!

W ostatnim czasie miało miejsce rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury o nazwie „Odkryj Swój Skarb”. Wyróżniony został Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu wraz ze Stowarzyszeniem „W Dolinie Czarnej” i ich wspólne przedsięwzięcie zostanie opublikowane przez NCK jako jedna z najciekawszych edukacyjno-kulturalnych inicjatyw w kraju, promujących lokalne dziedzictwo kulturowe.

REKLAMA

Fot. Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu

„Odkryj Swój Skarb” to ogólnopolski konkurs na najciekawsze inicjatywy lokalne, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Celem konkursu jest promocja najciekawszych propozycji edukacyjno-kulturalnych ukazujących „skarby” małych i średnich miejscowości w Polsce (do 30 000 mieszkańców), zakładających pielęgnowanie i popularyzowanie dziedzictwa lokalnego (materialnego i niematerialnego) oraz umacnianie tożsamości lokalnej.

W tegorocznej edycji konkursu ocenie poddano ponad 200 lokalnych inicjatyw, w tym realizowane przez Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu oraz Stowarzyszenie „W Dolinie Czarnej”. Jej celem jest promocja i upowszechnianie metalurgicznych oraz patriotycznych tradycji Powiatu Koneckiego z wykorzystaniem metody symulacji pracy staropolskiego zakładu metalurgicznego w oparciu o zabytkową infrastrukturę zespołu zakładu przemysłowego w Maleńcu oraz wolontariuszy – członków grupy rekonstrukcji historycznej pod nazwą „Patrioci i Fabrykanci Zagłębia Staropolskiego”, prowadzonej przez Stowarzyszenie „W Dolinie Czarnej”.

REKLAMA

Oryginalny charakter przedsięwzięcia został doceniony przez oceniających. Realizowana  inicjatywa jako jedyna z województwa świętokrzyskiego znalazła się w gronie 20 laureatów konkursu „Odkryj Swój Skarb 2019”. Wraz z innymi wyróżnionymi przedsięwzięciami inicjatywa „Patrioci i Fabrykanci Zagłębia Staropolskiego” zostanie opublikowana przez NCK jako jedna z najciekawszych propozycji edukacyjno-kulturalnych w kraju, promujących lokalne dziedzictwo kulturowe.

Wyniki konkursu „Odkryj Swój Skarb 2019” można zobaczyć TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *