REKLAMA

Maleniec zaprasza na patriotyczny i artystyczny wieczór. Już w sobotę

Już w sobotę w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu będzie miał miejsce patriotyczny wieczór pamięci z artystycznymi elementami. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs dotyczący rotmistrza Witolda Pileckiego. Początek wydarzenia o godzinie 20:00. 

REKLAMA

Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu w sobotni wieczór będzie gospodarzem prawdopodobnie bardzo ciekawego wydarzenia. Głównym punktem wieczoru patriotycznego pod hasłem „W Hołdzie Bohaterom” będzie wręczenie nagród w konkursie „Kochajcie ojczystą ziemię”, który dotyczył rotmistrza Witolda Pileckiego i był prowadzony online przez Starostwo Powiatowe. Jednakże cały wieczór będzie bogaty w ciekawe i artystyczne wydarzenia. O godzinie 20:00 recital pieśni patriotycznych da Bartłomiej Kurowski, o 20:50 na terenie malenieckiego muzeum posadzony zostanie potomek dębu „Bartek”. Z kolei o 21:00 aktor Przemysław Tejkowski zaprezentuje monodram „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki”. To przedstawienie oparte na meldunku rotmistrza Pileckiego zawierające też fragmenty rozmów z jego żoną oraz katem.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Obrony Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej – Delegatura w Kielcach oraz Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie.

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *