REKLAMA

Mali Strażacy na ogólnopolskiej olimpiadzie [zdjęcia]

W sobotę odbyła się I Ogólnopolska Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Wieruszowie. Do rywalizacji przystąpiła pierwsza dziecięca drużyna pożarnicza w województwie świętokrzyskim – Mali Strażacy ze Stąporkowa.

REKLAMA

Przemarsz drużyn z rynku w Wieruszowie (woj. łódzkie) na stadion, przy akompaniamencie orkiestr strażackich, rozpoczął całą uroczystość. Po apelu i oficjalnym otwarciu zaczęły się zmagania. Do olimpiady zgłosiły się 32 drużyny z 24 jednostek OSP z całej Polski. Ze Stąporkowa udział wzięły dwie grupy.

REKLAMA

Młodzi zawodnicy startowali w czterech konkurencjach: pokaz musztry, sztafeta pożarnicza, ćwiczenia bojowe „na mokro” oraz ćwiczenia bojowe z sikawką. Obie drużyny zgłoszone przez Miejską Ochotniczą Straż Pożarną w Stąporkowie spisały się świetnie, ustanawiając rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach.

Po zawodach przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Jednogłośną decyzją sędziów wszystkie drużyny startujące w zawodach zajęły 1 miejsce. Każda z ekip otrzymała puchar, pamiątkową statuetkę, dużego pluszowego misia, medale, limitowaną wersję hełmów, plecaki i torby z gadżetami ufundowane przez prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP  Waldemara Pawlaka.

Wyjazd na olimpiadę został w całości sfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz rodziców Małych Strażaków. Za przygotowanie młodych druhów odpowiadają Jarosław Młodawski, Kamil Zieliński i Mariusz Baran.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *